05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
pondělí, 21 květen 2018 22:21

Lucie Bůbelová z Val. Klobouk - Železná hasička Vizovických vrchů

LOUČKA - Dne 19. května 2018 se uskutečnil na rozhledně Doubravě 2. ročník silově vytrvalostního víceboje TFA Železný hasič Vizovických vrchů – o pohár Zlínských staveb.

zleva - Eva Vojvodíková, Lucie Bůbelová, Michaela Manová (foto: Josef Vrážel)

Jedná se o soutěž pro dobrovolné, podnikové i profesionální hasiče, kteří musí celou trať proběhnout v plné výbavě (třívrstvý zásahový oblek, zásahová přilba, zásahové boty) s dýchacím přístrojem na zádech. Na trati dlouhé přibližně 500 metrů s převýšením 30 metrů museli závodníci a závodnice zvládnout několik silových disciplín – hammer box, motání hadice, převracení pneumatiky, přenos závaží, roztahování dvou proudů B a před výstupem na rozhlednu se 177 schody ještě transportovat 85 kilovou figurínu.

Lucie Bůbelová, 1.místo Železný hasič Vizovických vrchů
(foto: Josef Vrážel)

Soutěžilo se ve třech kategoriích – muži, muži nad 35 let a ženy. Celkem na závod dorazilo 39 závodníku ze tří zemí (Polska, Česka, Slovenska). V kategorii žen obhájila loňské prvenství Lucie Bůbelová SDH Veselá, na druhém místě skončila Eva Vojvodíková SDH Velké Karlovice Tísňavy a stupně vítězů doplnila Hana Petřeková SDH Vigantice. Na čtvrtém místě skončila Michaela Manová z SDH Štítná nad Vláří.

Lucie Bůbelová v akci

V kategorii mužů nad 35 let obhájil loňské vítězství Marcin Zdzieblo KM PSP Žory (PL), na druhé místě se umístil Martin Hruška HZS Zlk – stanice Vsetín a na třetí místo se probojoval Josef Černíček SDH Jestřabí.

V nejobsazenější kategorii mužů zvítězil Jan Haderka SDH Hulín, druhé místo obsadil Matěj Beníček SDH Malenovice a třetí místo vybojoval Petr Kašpárek SDH Ostrata.

Michaela Manová, 4. místo (foto - Josef Vrážel)

,,Sbor dobrovolných hasičů Loučka jakožto pořádající sbor postavil trať stejně jako při 1. ročníku a stanovil finanční odměny za překonání traťových rekordu v kategoriích ženy a sloučené kategorii muži a muži nad 35 let. V kategorii žen uniklo překonání rekordu o 3 vteřiny, naopak u mužů/mužů nad 35 let překonal svůj loňský vítězný čas Marcin Zdzieblo a stanovil tím nový rekord tratě (04:54:60 s). Letošní ročník byl výjimečný tím, že zde zároveň probíhalo kvalifikační kolo o postup na MČR dobrovolných hasičů za Zlínský kraj. Jistými postupujícími se stali Matěj Beníček, Petr Kašpárek, Jan Štefka a Josef Černíček, o posledním pátém postupujícím se bude ještě rozhodovat," uvedl Martin Andrýsek, jeden z pořadatelů akce.