Vytisknout tuto stránku
pondělí, 04 červen 2018 10:50

Blíží se konec online registrace na Olympijský běh ve Val. Kloboukách

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Blíží se největší běžecká událost v České republice. Přes 80 tisíc běžců, mezi nimi i mnoho olympioniků, vyběhne ve středu 20. června přesně v jeden okamžik na tratě závodů Olympijského běhu po celé zemi.


A pozadu nebude ani město Valašské Klobouky, kde se poběží jeden z více než 80 závodů. Všichni, kteří se chtějí do akce zapojit, se mohou přihlásit na www.olympijskybeh.cz do 11. června.

Olympijská myšlenka prostřednictvím běhu ožívá přes třicet let a může u toho být každý. Stačí běžecké boty a chuť vyrazit na připravené trasy. Po celé zemi se uskuteční více než 80 běhů. Mezi nimi nebude chybět ani běžecký závod ve Valašských Kloboukách, který nabídne trasy na 3,5 a 5,3 kilometrů, rovněž budou součástí i dětské závody na 100m, 400m a 1000m. Zázemí závodu se nachází na stadionu TJ Spartak Valašské Klobouky a program začíná už před 16. hodinou.

Olympijský běh ve Val. Kloboukách (foto - Martin Dohnal)


Ač se bude běhat na více než osmdesáti místech v celém Česku, budou mít závody jedno společně – a to start z éteru Českého rozhlasu Radiožurnál. Všechny běhy se konají jako oslava celosvětového Olympijského dne, tedy výročí založení Mezinárodního olympijského výboru. Do Česka přinesl myšlenku Olympijských běhů už v roce 1987 legendární běžec Emil Zátopek.

V rámci Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, která umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků.

Pokud se někdo chce přidat k desetitisícům běžců a přitom nemá možnost startovat na oficiálních závodech, může využít individuální výzvu a díky aplikaci EPP si zaběhnout závod odkudkoliv, ať už na oblíbené trase za domem nebo třeba v zahraničí. Registrace do všech závodů probíhají na www.olympijskybeh.cz.

Olympijský běh ve Val. Kloboukách (foto - Martin Dohnal)

 


Neváhejte a zaregistrujte se do 11.6. ZDE

 

Michal Šuchma

 

reklama