Reklama

10. 07. 2020

Dnes má svátek: Libuše a Amálie
sobota, 09 červen 2018 21:39

Velký úspěch mažoretek z Brumova-Bylnice v Praze

PRAHA - Dne 15.4.2018 se děvčata, která navštěvují kroužek mažoretek v DDM Brumov-Bylnice, zúčastnila soutěže Děti fitness v Otrokovicích. Zde si ze semifinálového kola odvezla domů krásné 1. místo, čímž si vybojovala postup do finále. To se konalo dne 2.6.2018 v Praze. Naše mini mažoretky se v letošním roce zúčastnily více soutěží, poté postoupily do finále, což bylo pro všechny velkým úspěchem. Kadetky jsou již zkušenější, jelikož zde děvčata chodí již třetím rokem.
Do Prahy jsme jely s holkami už v pátek ráno. Po příjezdu jsme se společně ubytovali a poté jsme se vydali na náplavku, kde jsme měli domluvenou plavbu po Vltavě. Ta se holkám i rodičům velmi líbila a bylo zajímavé vidět památky Prahy z paluby lodě.

V sobotu nastal očekávaný den D. Hned ráno jsme zamířili do Paláce Lucerna, kde se konalo finále. Byl to veliký den pro všechny. Po příchodu do Lucerny nás všechny zaujala krása a tajuplnost budovy. Tuto sobotu soutěžily pouze mažoretky a to na úrovni hobby nebo professional. Holky byly v kategorii hobby, jelikož trénujeme jednou týdně. Obě naše skupiny měly silné soupeře. V šatně jsme se na naše vystoupení pečlivě připravili. Poté jsme se šli nachystat na nástup. První byla kategorie mini mažoretek, kde soutěžila naše děvčata z mateřské školy se sestavou Tanec princezen. Holky byly malinko nervózní, ale po nástupu na jeviště to ze všech opadlo a svojí odtančenou sestavou ohromily diváky i porotu.


V naší věkové kategorii i v celém finále byla děvčata nejmladší. Porota byla složena z odborníků a lektorů tance pro mažoretky. Kadetky soutěžily v další věkové skupině. Zde se potvrdilo, že náročné tréninky se vyplatily a holky zatančily svoji sestavu Magic skvěle. Rodiče a příbuzní podporovali a povzbuzovali holky po celou dobu vystoupení na velké scéně. Po odtančení všech týmů v prvním bloku následovalo vyhlášení. Při nástupu už stoupala nervozita, jak to celé dopadne. Mini mažoretky se umístily na krásném 2. místě a kadetky obsadily 3. místo. Po vyhlášení byla veliká radost a slzy štěstí. Ráda bych dodala, že jak našim mini mažoretkám, tak kadetkám uteklo vyšší umístění pouze o 1 bod.


Na finále vystupovaly za mini mažoretky J.Balci, M.Běhunčíková, M.Beňová, N.Beňová, N.Hrčiříková, L.Juřicová, V.Křeková, A.Mikuličková, L.Slováčková, E.Vaňková, N.Zvonková.


Za kadetky vystupovaly M.Běhunčíková, N.Beňová, K.Bubláková, K.Cingálková,  A.Hnilová,  L.Hořáková, Z.Vaňková, A.Janáčková, V.Kruželová, Š.Měšťánková, N.Rajznauerová, S.Šánková,T.Ščuglíková, B.Šenkeříková, K.Šuráňová, J.Švédová, L.Vaňková.


V neděli dopoledne byl volný program, šli jsme si projít Prahu a odpoledne se společně vydali na cestu domů. V závěru bych chtěla děvčatům poděkovat za příjemně strávený víkend a super vystoupení, které jsme si všichni moc užili. Věřím, že jsme si všichni domů odvezli spoustu zážitků. Děkuji i rodičům za skvělou podporu a doprovod. Těším se na naši další spolupráci.


A především děkujeme všem sponzorům.
Vedoucí kroužku: Klára Trčková

 

 

reklama