Reklama

04. 07. 2020

Dnes má svátek: Prokop
čtvrtek, 21 červen 2018 09:18

Valašské Klobouky s přebytkem 7,5 milionu

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Zastupitelstvo města Val. Klobouky na svém červnovém zasedání jednalo o hospodaření města a schválilo závěrečný účet, podle něhož v loňském roce dosáhl městský rozpočet několikamilionového přebytku.


Město přitom spořilo prostředky především s ohledem na intenzivně připravované investiční projekty, jejichž realizace se díky dotacím rozbíhá v roce letošním. K nim patří například kloboucký úsek cyklostezky Bevlava za 16,2 milionu či druhá etapa rekonstrukce chodníků na ulici Brumovská za 4,5 milionu korun.

„Město Valašské Klobouky loni hospodařilo s rozpočtem ve výši 119,8 milionu korun a přebytkem 7,5 milionu. Na příznivém výsledku mají zásluhu daňové příjmy, kterých do rozpočtu plynulo o 8,2 milionu více, než se předpokládalo v jeho návrhu. Dále se projevila také přípravná fáze důležitých projektů, pro které se v uplynulém roce vypracovávaly dokumentace a vyřizovaly žádosti o dotační podporu. Tyto velké projekty se ve Valašských Kloboukách zahajují letos,“ sdělila starostka Eliška Olšáková a dodala, že i tak se v roce 2017 podařilo zrealizovat investice za bezmála 21 milionů korun.

Mezi zateplené veřejné objekty se loni zařadila městská sauna a budova fotbalových kabin, kde proběhla rekonstrukce v celkové hodnotě 5,8 milionu korun. V prvním úseku ulice Brumovská byly vystavěny bezbariérové chodníky za 3,4 milionu korun, na Nádražní vede nový chodník za 677 tisíc korun a po úseku za 343 tisíc se projdete také na Zahradní. V ulicích Hodňov a U Váhy proběhla pokládka nového povrchu komunikace a obměna veřejného osvětlení za bezmála 2 miliony korun.

V oblasti bytového hospodářství byla zahájena výstavba pěti sociálních bytů v podkroví domu s pečovatelskou službou, které město financovalo částkou 2,7 milionu korun. Do obnovy veřejného osvětlení putovalo 1,7 milionu a na opravy komunikací bylo vynaloženo 2,2 milionu korun.

Hodnota majetku města v roce 2017 vzrostla o 10,7 milionu korun, a to především nákupem strategických pozemků a technickým zhodnocením veřejných budov. Od roku 2015 je možné sledovat nárůst hodnoty dlouhodobého majetku města o více než 27 milionů korun.

 

-tz-