Reklama

04. 07. 2020

Dnes má svátek: Prokop
neděle, 24 červen 2018 20:17

Pan František z Bylnice slaví 75 let

BYLNICE - Před 75-ti lety, 23.6.1943, se v Bylnici narodil náš dědeček a tatínek, František Kozubík. Za svůj dlouhý život prozkoumal a navštívil mnohá místa, ale žádné mu nepřirostlo k srdci tolik, jako jeho rodná Bylnice. Zde trávil dětství i dospívání a zde se také usadil se svou ženou Anastazií a založil s ní rodinu.


Celá rodina ráda navštěvuje rodný dům, který František s Anastazií v Bylnici postavili, a kde jsme všichni trávili podstatnou část dětství. Svým vnoučatům a dětem velice rád vypráví o tom, jak po bylnických kopcích pásal krávy, jak po kraji chodili s kamarády na muziky, a kde všude vyrostly nové domovy a školy právě s jeho dopomocí a díky jeho pilné práci.

Ani v důchodu však děda nezahálel a spolu s babičkou se staral o malé hospodářství. Z jeho každodenní práce se mu stal koníček, a i dnes, se pilně a s radostí stará o své králíky a slepice. Největší zálibou jsou mu však jiní lidé, a proto, když ho potkáte na jeho pravidelné cestě do kostela, nebo návštěvě města, jenom vás nepozdraví, ale rovnou se vás zeptá, jak se máte a co děláte a nepustí vás dřív, než si vzájemně všechno vypovíte.

František Kozubík s manželkou


František má nespočet kamarádů, tři dcery a šest vnoučat, ale vztah, který si ale zaslouží největší ocenění je právě jeho již padesát let trvající manželství, které je dodnes plné oddanosti, péče a lásky. V dnešním světě, kdy se vše mění a nic není jisté bylo pro nás jejich manželství důkazem, že alespoň něco je trvalé a neměnné. Jejich manželství bez úhony přestálo veškeré životní změny a trable a oni jsou si i po padesáti letech plně oddáni. Dědeček babičce rád nosí květiny trhané na louce a babička se denně stará, aby byl děda spokojený a zaopatřený. Jsme moc rádi, že jsou tady jeden pro druhého.

Dnes je tomu 75 let, co je Bylnice Františkovým domovem a my, jeho vnoučata a děti, bychom mu tímto rádi popřáli, aby zde prožil ještě mnoho a mnoho krásných let ve zdraví a hojnosti a zejména ve společnosti své ženy a naší úžasné babičky Anastázie.


Za celou rodinu dcery Jana, Pavla a Milena

 

 

 

 

reklama