Reklama

05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
středa, 11 červenec 2018 18:01

Do Brumovky unikla neznámá látka z restauračního zařízení

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Profesionální hasiči zasahovali u úniku neznámé látky v potoce Brumovka ve Valašských Kloboukách.


Zprávu o výskytu neznámé mazlavé látky v potoce Brumovka nedaleko požární stanice Valašské Klobouky přijali hasiči ve středu 11.7.2018 v 12:11 hodin. K místu výskytu vyjeli s jedním zásahovým vozem.

Hasiči zabránili šíření látky na hladině potoka sorpčním hadem


,,Hasiči zabránili šíření neznámé látky na hladině potoka sorpčním hadem. Následně byl informován zástupce Odboru životního prostředí města Valašské Klobouky. Zástupce odboru po odběru vzorků sdělil, že se nejedná o závažné ohrožení životního prostředí, protože se jedná o tuky z restauračního zařízení. Hasiči na potoce zřídili nornou stěnu, aby se látka dál nešířila," uvedl nprap. Roman Žemlička, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

Na místo události se dostavili zástupci firmy Valašskokloboucké služby s.r.o. a pohotovostní služba firmy Moravská Vodárenská, a.s. Pohotovostní služba provedla odsátí látky z vodního toku. Valašskokloboucké služby s.r.o. překontolovaly kanály, aby se zjistilo, z které provozovny tuky vytekly. To se však zjistit nepodařilo. Hasiči budou v pravidelných intervalech kontrolovat potok u norné stěny.

 

-tz-
foto - HZS Zlínského kraje