Reklama

06. 07. 2020

Dnes má svátek: Mistr Jan Hus
sobota, 28 červenec 2018 22:27

Nová vozovka na Petrůvku, stavba bude probíhat za částečné uzavírky silnice.

PETRŮVKA - Novou vozovku silničáři položí na téměř dvoukilometrovém úseku silnice II/493 v kopcovitém zalesněném úseku mezi okružní křižovatkou v Pozlovicích (nad Luhačovickou přehradou) a obcí Petrůvka.


Součástí bude i nová protismyková vrstva v dvousetmetrovém úseku, kde dříve docházelo k častějším dopravním nehodám a haváriím vozidel.

Od 31. 07. 2018 do 23. 09. 2018, částečná uzavírka. (mapa- archiv ŘSZK Zlín)
Pozn.: střídavý provoz v 1 jízdním pruhu řízen světelnou signalizací.Předmětem díla je oprava silnice II/493 spojující oblast Luhačovické přehrady s obcí Petrůvka. Rekonstruovaný úsek bude dlouhý 1 950 metrů. V celém úseku bude provedeno frézování živičných vrstev v tloušťce 50 milimetrů. Po lokální sanaci trhlin a plošných deformací bude následovat pokládka ložné vrstvy živičné směsi s obsahem 20 procent recyklátu do úrovně původního povrchu a následně pokládka nové obrusné vrstvy o tloušťce 50 milimetrů. Krajnice budou očištěny a zhutněny živičným recyklátem, směrové sloupky vyměněny za nové plastové s trnem, ocelová svodidla budou mimo zídek kompletně vyměněna za nová. Část svislého dopravního značení bude vyměněna a bude obnoveno vodorovné dopravní značení. Ve dvousetmetrovém úseku, kde je to důležité z hlediska bezpečnosti silničního provozu, bude položena protismyková vrstva.

 

Stavební práce budou zahájeny 31. července a jejich ukončení je plánováno do poloviny října 2018. Stavba bude probíhat za částečné uzavírky silnice a bude rozdělena na 4 úseky. Vedení dopravy bude zajištěno druhým jízdním pruhem obousměrně s řízením provozu světelnou signalizací (kyvadlový provoz).

 

-tz-