Reklama

08. 07. 2020

Dnes má svátek: Nora
pondělí, 13 srpen 2018 13:59

Klobucká kola se poprala i s náročným terénem po dešti

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - V sobotu 11. srpna uspořádala místní orelská jednota ve Valašských Kloboukách v areálu fotbalového hřiště další ročník závodů horských kol pod názvem Klobucká kola.


Na start se postavila stovka závodníků v 17. kategoriích. Silný déšť z předchozí noci se postaral o zvýšení náročnosti. Závod se proto u některých dospělých kategorií zkracoval o jeden okruh.

Klobucká kola 2018 (foto: Martin Dohnal)


V kategorii mužů 1 se po startu na čele vytvořila skupinka s Davidem Chrásteckým (SK Edie team), Tomášem Plškem (MTBS racing) a s nimi jezdili první dva z kategorie nad 40 let, Michal Krejčí (Valachbajk team) a Pavel Ovesný z domácího klubu Zvonek sport Val. Klobouky. V dalším kole si prvně jmenovaní prohodili pozice a mírně poodjeli mužům nad 40 let. Ve třetím kole pak Tomáš Plášek odskočil R. Kociánovi a ve čtvrtém kole ještě zvýšil náskok, kdy cílem projel o 19 vteřin dříve.

Závodu se zúčastnily pouze dvě ženy a každá obsadila jednu kategorii. Domácí Petra Holznerová – Ženy 2 (Zvonek Sport Val. Klobouky) projela cílem 9 km trati o 17 minut dříve před Lenkou Černou – Ženy 1 (HBT Zlín).

Klobucká kola 2018 (foto: Martin Dohnal)


„Pro závodníky byly na trati náročné podmínky a vlivem nočního deště navíc nebylo možné využít nových terénních úprav v místním sportovním areálu. Přesto jsme s průběhem závodu Klobucká kola spokojeni, “
uvedl za pořadatele Radek Bačo.

OREL jednota Valašské Klobouky děkuje za pomoc s uspořádáním všem pořadatelům, organizátorům a sponzorům, bez nichž by tuto akci nedokázala vytvořit v takové kvalitě: KOLEX-Tomáš Maňas, VIZET, CYKLOMARTINEK, Design88, Pekařství Střelná. Poděkování patří také Městu Valašské Klobouky, které tuto akci významně podpořilo. Zdravotní zabezpečení akce opět vytvořily členky ČČK ve Valašských Kloboukách.

 

Výsledková listina - Klobucká kola 2018

 

-tz-