Reklama

05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
středa, 29 srpen 2018 09:00

Počet obyvatel v našem regionu klesá

Jsou však i výjimky. Je možné pád přibrzdit? Roli zde hraje i aktivní přístup obce.


Na pokles obyvatel v regionu a zda je možnost jej zmírnit, jsme se zeptali realitního experta pro region Jižního Valašska Tomáše Surovce:
Často se ve sdělovacích prostředcích a vyjádření úřadů píše, že lidé z obcí a měst ve Zlínském kraji utíkají za prací do velkých měst a vesnice či menší města se vylidňují. Jsou však i výjimky. Například ve Valašských Příkazech vzrostl počet obyvatel za posledních 13 let o téměř 23 % (jak je na tom vaše obec se dozvíte ZDE). V tomto případě hraje hlavní roli zejména aktivní přístup obce k přípravě, zasíťování a prodeji stavebních parcel za atraktivní ceny.

Bohužel v mnoha dalších obcí se takto neděje, stavební pozemky si lidé často drží pro své potomky i přesto, že tito potomci často v regionu zůstat třeba ani nechtějí a další pozemky, kde by se teoreticky dalo stavět, nejsou v územním plánu zařazeny jako stavební.

Dalším problémem je to, že spoustu domů, ale i bytů drží lidé prázdné. Z vlastní zkušeností můžu říct, že v současné době jsou přitom prodejné za dosud nejvyšší ceny na trhu přitom i staré domy v havarijním stavu nebo byty v původním stavu před rekonstrukcí.

Potenciál přírůstku obyvatel vidí i v migraci - ne „té z Afriky", ale spousta zájemců se hlásí ze Slovenska, kde jsou dle jejich slov naše nemovitosti o 30 - 40 % levnější. Další kapitolou jsou lidé, kteří se na ,,stará kolena" do rodného kraje vrací ze zahraničí nebo často také z Prahy.

Brumov-Bylnice (foto - Dalibor Bečák)


Chcete pomoct podpořit narůst obyvatel ve Vaší obci či městě a zároveň využít velmi příznivých aktuálních cenových podmínek pro prodej Vaší nemovitosti - domu či bytu, kdy ceny nemovitostí jsou aktuálně na svých dosavadních historických maximech ?

Poradím Vám jak prodat za co nejvyšší cenu:
O úspěšném prodeji rozhodují tři základní parametry. 1. Prezentace, 2. způsob oslovení potencionálních kupujících, 3. správné nastavení prodejní ceny.

1. Je potřeba ukázat nemovitost v tom nejlepším světle, využít služeb profesionálního fotografa a vytvořit profesionální videoprohlídku. Nezáleží, zda se jedná o luxusní byt, nebo starší domek na vesnici, každá nemovitost má co nabídnout, buď sama sebe, nebo své okolí. Pomocí videa lze zachytit nejen detaily, ale také emoce, které se v běžné fotogalerii ztratí. Videoprohlídka má až čtyřikrát vyšší sledovanost, než fotky, nejen že zaujme více lidí na realitních serverech, ale mohou na ni narazit na Youtube. Před návštěvou fotografa, ale i před samotnou prohlídkou v bytě pořádně ukliď- te, pro zájemce není dobrým znamení, když v bytě vidí kupy špinavého prádla, upatlané zdi a okna, špinavou koupelnu, či WC. Použijte Home Staging, můžete si buď zaplatit firmu, nebo oslovit makléře, který se jím zabývá a poradí, jak co nejatraktivněji umístit nábytek a dekorace. Je prokázané, že cena bytu, či domu může díky Homestagingu stoupnout v průměru o 5 - 15 %.

2. I špičková nabídka nemovitosti může být k ničemu, když neosloví alespoň 99 % potencionálních kupujících. Čím, více zájemců o vaší nabídce bude vědět, tím prodáte rychleji a za vyšší cenu.

3. Dalším rozhodujícím faktorem, který je nezbytný pro prodej nemovitosti za nejvyšší možnou cenu, je správné nastavení prodejní ceny. Bez odborných znalostí a zkušeností to prodávající zvládne jen obtížně. Proto určení tržní ceny a nezávaznou konzultaci ohledně prodeje, či pronájmu vaší nemovitosti nabízím zdarma.

Pro více informací mě kontaktujte na tel. 731 765 724, nebo na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další informace, články, či e-book 7 největších chyb při prodeji nemovitosti naleznete na mém osobním webu www.tomassurovec.cz

 

Tomáš Surovec
realitní makléř pro Brumov a okolí
tel.: 731 765 724

 

-PR-