Reklama

05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
čtvrtek, 13 září 2018 01:00

V neděli oslavíme Klobucké hody

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Město Valašské Klobouky a Římskokatolická farnost Valašské Klobouky srdečně zvou místní i přespolní na oslavu Klobuckých hodů, které připadají na neděli 16. září.


Na Masarykově náměstí bude v 10 hodin dopoledne sloužena mše svatá, po níž bude následovat také představení a požehnání nové knihy o historii Valašských Klobouk. Návštěvníci si pak budou moci posedět nad dobrou kávou a drobným občerstvením.

Klobucké hody 2016 (foto - Vojta Trčka)


„Přijměte naše pozvání na tradiční Klobucké hody, při nichž si připomeneme zasvěcení farního kostela Povýšení svatého Kříže. Hlavním celebrantem slavnostní bohoslužby bude P. Otto Sekanina,“
pozvala na Klobucké hody starostka Eliška Olšáková. „Po mši představíme novou knihu Valašské Klobouky – Osnova paměti, jejímž autorem je historik Petr Odehnal. Pan farář P. Karel Janíček první knižní publikaci o našem městě také požehná,“ dodala.

Kniha ve svých sedmi oddílech pojednává o důležitých historických obdobích Valašských Klobouk, velkých osobnostech, událostech i příbězích. Během nedělní slavnosti bude také k zakoupení.

 

-tz-

 


reklama