Reklama

06. 07. 2020

Dnes má svátek: Mistr Jan Hus
čtvrtek, 27 září 2018 10:13

Po rekonstrukci povede Koželužskou ulicí pruh pro cyklisty

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Město Valašské Klobouky v tomto týdnu vybralo zhotovitele na obnovu ulice Koželužská a její úpravy pro cyklistický provoz.


Rekonstrukce místní komunikace je součástí projektu právě vznikající cyklostezky z Valašských Klobouk na Brumov – Bylnici, který je podpořen dotací z přeshraničního programu INTERREG V – A SR – ČR. V březnu příštího roku se tak začne pracovat i v ulici Koželužská, která dostane nový asfaltobetonový povrch, předlážděný chodník a pruh pro cyklisty.

místo úpravy pro cyklistický provoz (foto - Město Valašské Klobouky)


„Projekt Na kole blíže k lázním, s nímž jsme uspěli při žádosti o dotaci z Evropských fondů, zahrnuje také rozšíření tras pro cyklisty na území Valašských Klobouk prostřednictvím rekonstrukce ulice Koželužská. Úsek je spojnicí stávající cyklostezky s revitalizovaným sídlištěm Palackého, navazující trasou k ekoparku na Trhovisku a plánovanou cyklostezkou k Poteči,“
popsala starostka Eliška Olšáková. „Celkové náklady na stavební práce dosáhnou výše 1,53 milionu, přičemž 85% pokryje evropská dotace a 5% přispěje státní rozpočet,“ poznamenala.

Při stavbě dojde k rekonstrukci místní komunikace a pokládce nového asfaltobetonového povrchu v délce 150 metrů. Souběžný chodník pro pěší bude upraven na šířku 1,5 metru a předlážděn zámkovou dlažbou. „Mezi komunikací a chodníkem vznikne pruh, který umožní cyklistům průjezd ze směru od sídliště Palackého. Automobilová doprava zůstane zachována v jednosměrném provozu jako doposud,“ představila starostka úpravou vstřícnou cyklistům.

 

-tz-


reklama