Reklama

28. 09. 2021

Dnes má svátek: Václav
středa, 10 říjen 2018 19:06

Živnostníkem roku 2018 Zlínského kraje se stal Karel Kolínek z Nedašova

ZLÍN - Odbornou porotu ve Zlíně nejvíce zaujala a titul Vodafone Firma roku 2018 Zlínského kraje získala společnost Retigo, která vyrábí gastronomická zařízení. Česká spořitelna Živnostníkem roku 2018 Zlínského kraje se stal Karel Kolínek, který se věnuje tradičním včelím produktům.


Včelařství má u Karla Kolínka v rodině tradici už více než 150 let. Včelstva převzal po otci a část rodinného domu upravil na provozovnu. Zaměřuje se hlavně na produkci mateří kašičky a pylu perga a dalších tradičních včelích produktů. Jedná se o produkty, které pomáhají lidem už stovky let. Jsou bez chemie, bez vedlejších účinků a pomáhají tradičním způsobem. „Vážím si toho, že jsme rodinný včelařský provoz. Je to sice hodně práce, ale v rodině se vždy vše lépe domluví, případně i překonají různé těžkosti,“ říká Karel Kolínek. Měl už množství pozitivních ohlasů, v loňském roce u něj natáčela Česká televize do pořadu Toulavá kamera.

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Zlínského kraje Karel Kolínek (napravo)
(foto, zdroj: www.firmaroku.cz)


„Podporuje tradici a nástupnictví ve svém oboru. Líbí se mi, že nedělá jen tradiční včelařství, ale dává tomu i něco jiného, například vyrábí z mateří kašičky a dělá další včelařské speciality,“
okomentovala volbu členka poroty Věra Šidlíková z České spořitelny. Stříbro ve Zlíně vybojovala Marcela Hrubošová, která vyučuje finanční gramotnost. Bronzovou příčku obsadil kominík Tomáš Zdráhal.

Mezi firmami suverénně zvítězila společnost Retigo, která vyrábí gastronomická zařízení. Hlavním produktem jsou parní konvektomaty. Společnost má své vlastní výrobní prostory, vývojové a testovací centrum, předváděcí a prodejní centra a další technicko-hospodářské zázemí. Firma prodává nejen na tuzemském trhu, ale hlavně na zahraničních trzích. Téměř 80 % produkce je exportováno do celého světa, hlavně do Německa, Francie, Švýcarska, Norska, Polska, Singapuru a Japonska. „V první řadě je důležitý správný výběr lidí, aby složení firemního týmu bylo kvalitní, a tím jsme dosáhli i příjemného pracovního prostředí, ve kterém jsou lidé spokojeni,“ uvádí manažer marketingu Pavel Vokatý. Jako první firma vyrábějící konvektomaty přišla na trh s dotykovým displejem na těchto strojích.

„Jsou to unikátní produkty, jsou výhradním výrobcem v České republice, mají své výrobky po celém světě a v každé top gastronomické kuchyni,“ zhodnotil volbu člen poroty Martin Pudil z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo obsadila společnost Servis Climax vyrábějící stínicí techniku. Třetí místo ve volbě poroty získala firma HYDRAULICS, která vyrábí hydraulické systémy.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2018 Zlínského kraje:
1. Retigo, s.r.o. – výroba gastronomického zařízení (Rožnov pod Radhoštěm)
2. Servis Climax, a.s. – výroba stínicí techniky (Vsetín)
3. HYDRAULICS s.r.o. – výroba hydraulických systémů (Slopné)

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Zlínského kraje:
1. Karel Kolínek – výroba tradičních včelích produktů (Nedašov)
2. Marcela Hrubošová – výuka finanční gramotnosti (Staré Město)
3. Tomáš Zdráhal – kominické práce (Bystřice pod Hostýnem)

Vodafone Odpovědná firma roku 2018 Zlínského kraje:
Servis Climax, a.s. – výroba stínicí techniky (Vsetín)

 

-tz-, zdroj www.firmaroku.cz