Reklama

28. 09. 2021

Dnes má svátek: Václav
středa, 17 říjen 2018 22:00

100 let republiky uctí Valašské Klobouky slavnostním programem

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – K oslavě výjimečného výročí 100 let od vzniku samostatné Československé republiky připravilo město Valašské Klobouky sváteční událost, která se uskuteční v sobotu 27. října.


Občané i všichni další návštěvníci budou v 17 hodin vítáni na pietním aktu u Památníku československé vzájemnosti na Masarykově náměstí a poté v 18 hodin na Československém koncertě v kulturním domě Klobučan. Vystoupí pěvecké sbory Janáček z Luhačovic a Coro Laudamus z Piešťan. V úvodu hudebního večera město udělí dvě nová čestná občanství.


„Památník, který v našem městě máme, je vůbec prvním v České i Slovenské republice, který je věnovaný fenoménu vzájemnosti Čechů a Slováků. I proto budou pietnímu aktu přítomni také zástupci našich slovenských sousedů a partnerů. A k uctění naší historie zveme také širokou veřejnost,“
pověděla starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.

Druhá část večera přizve návštěvníky k účasti na slavnostním ceremoniálu předávání čestných občanství. „Při příležitosti významného jubilea našeho státu obdrží čestné občanství in memoriam kloboucký rodák a architekt Hubert Gessner, a to za zásluhy o rozvoj architektury a přínos pro město. Druhým nositelem čestného občanství se za své válečné zásluhy stane plukovník Alois Dubec, poslední žijící příslušník RAF ve Zlínském kraji,“ uvedla Eliška Olšáková. Oslavy vyvrcholí koncertem českého pěveckého sboru Janáček a slovenského sboru Coro Laudamus, v jehož závěru zazní společné podání státní hymny.

 

-tz-