Reklama

28. 09. 2021

Dnes má svátek: Václav
úterý, 30 říjen 2018 20:14

Valašské Klobouky nadále povede starostka Eliška Olšáková

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V čele města Valašské Klobouky byla na ustavujícím zasedání zastupitelstva v úterý 30. října potvrzena dosavadní starostka Eliška Olšáková (strana KLOBUČANÉ SPOLEČNĚ), jejíž mandát byl podložen 18 hlasy zastupitelů. Místostarostou města byl zvolen Karel Ptáček (PRO Valašské Klobouky). V městské radě dále zasednou Josef Bělaška (KLOBUČANÉ SPOLEČNĚ), Petr Hradil (PRO Valašské Klobouky), Jaroslav Kubík a Dalibor Maniš (oba Sdružení nezávislých kandidátů 2018) a Vojtěch Trčka (KDU – ČSL).

 

Ustavující zasedání zastupitelstva (foto- Město Val. Klobouky)


„Při povolebním vyjednávání byla uzavřena koalice mezi nejsilnějšími stranami KLOBUČANÉ SPOLEČNĚ, Sdružením nezávislých kandidátů 2018, PRO Valašské Klobouky, KDU-ČSL a stranou Valašské Klobouky – Město pro život. Věřím, že tato spolupráce bude přínosná a budeme se podílet na společných cílech pro naše město,“ řekla starostka Eliška Olšáková. „Budu pracovat s respektem k názorovým odlišnostem, s vědomím, že nám všem jde o stejnou věc, kterou je rozvoj města,“ dodala.

„Před volbami jsem vyjádřil názor, že si vážím každého, kdo chce pro město cokoliv pozitivního udělat. Jsem rád, že na vedení města se podílí tak široká koalice, a doufám, že komunikovat a spolupracovat budeme všichni,“ vyjádřil nově zvolený místostarosta Karel Ptáček.


Starostka Eliška Olšáková (strana KLOBUČANÉ SPOLEČNĚ)


Zastupitelstvo města bude v příštích čtyřech letech zasedat ve složení František Adámek, Jaroslav Baloušek, Josef Bělaška, Jiří Dohnal, Michal Drga, Miroslav Fusek, Petr Hradil, Bernard Jureček, Tomáš Kratochvíl, Jaroslav Kubík, Dalibor Maniš, Miroslav Maňas, Eliška Olšáková, Karel Ptáček, Zbyněk Ritter, František Sába, Ivana Sáblíková, Ludmila Šulcová, Hana Tarabusová, Luboš Tkadlec a Vojtěch Trčka. Zastupitel Bernard Jureček se stal členem zastupitelstva jako náhradník za Václava Šuchmu, který na svůj mandát podal rezignaci.

Místostarostou města byl zvolen Karel Ptáček (PRO Valašské Klobouky)


Zastupitelstvo při svém úvodním jednání zřídilo také finanční a kontrolní výbor. Předsedou kontrolního výboru se stal Michal Drga a předsedou finančního výboru byl zvolen František Sába.

 

-tz-