Reklama

28. 09. 2021

Dnes má svátek: Václav
čtvrtek, 01 listopad 2018 21:50

Slavičín obměnil vedení, novým starostou je Tomáš Chmela

SLAVIČÍN -  V zaplněné Sokolovně ve Slavičíně se 31.10.2018 konalo ustavující zastupitelstvo, na kterém byl zvolen nový starosta.

 
Po dvaceti letech vlády Jaroslava Končického z ODS (Jaroslav Končický od roku 1998 působil nejprve jako místostarosta, poté jako starosta města až doposud) se jím stal Tomáš Chmela z hnutí Probudíme Slavičín s podporou STAN. „Potěšila mě velká účast občanů. Snad jim zájem o dění ve městě vydrží,“ komentoval to nový starosta Chmela. Jeho velkým tématem ve volbách bylo právě větší zapojení Slavičanů do chodu města a podpora nových nápadů. „Lidé se nesmí cítit, že se rozhoduje o nich bez nich,“ řekl Chmela s tím, že větší otevřenost ve vedení radnice je naprostou nutností a prioritou nejvyšší důležitosti.

ustavující zasedání 31.10.2018 (foto- Iva Šimoníková)

Starosta Slavičína Tomáš Chmela (foto- Iva Šimoníková)


Místostarostkou byla zvolena Monika Hubíková z ANO, která už minulé volební období byla radní, takže kontinuita ve vedení města bude zachována. Rada se ale obměnila zásadně. Kromě dvou osob z ANO (M. Hubíkové a Petra Čechmánka) a bývalé místostarostky Boženy Filákové (Slavičín 2018) tam přibyly další nové tváře – za Probudíme Slavičín Karel Humpola a nový starosta Chmela, Milena Tománková z KDU-ČSL a Stanislav Milička, lídr Slavičína 2018. „Věřím, že takto složená rada bude daleko akčnější a že dokáže město opravdu probudit k aktivitě a sounáležitosti,“ doplnil nový starosta Tomáš Chmela.

 

Za hnutí Probudíme Slavičín Iva Šimoníková