Reklama

26. 01. 2021

Dnes má svátek: Zora
neděle, 11 listopad 2018 11:27

ZŠ Nedašov- Vánoční hvězda, První pomoc s Míšou

NEDAŠOV - „Kupte si vánoční hvězdu a celé Vánoce Vás bude hřát pocit, že jste pomohli těžce nemocným dětem“, je motto charitativní sbírky, kterou již 21 let organizuje Sdružení Šance při hemato-onkologickém oddělení Dětské kliniky FN v Olomouci.


Letošní výtěžek sbírky bude využitý na humanizaci dětského hemato-onkologického oddělení, na sociální pomoc rodinám a na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě.


Vánoční hvězda se v posledních letech stala symbolem nejkrásnějších svátků v roce i v naší republice. Má přinášet lásku a klid do rodiny. Pro těžce nemocné děti se živá květina stala symbolem mnohem důležitějším, protože jim pomáhá na jejich cestě za zdravím. ZŠ Nedašov se již pravidelně zapojuje do této prospěšné akce. Červené vánoční hvězdy si žáci mohou objednat a zaplatit u svého třídního učitele nejpozději do pátku 23. 11. 2018. Cena jedné květiny je 100 Kč. Do školy budou hvězdy dodány v úterý 4. 12. 2018 a tentýž nebo nejpozději následující den si je děti odnesou domů.


Děkujeme.

 

První pomoc s Míšou
Dne 1.11.2018 proběhla v 1. třídě beseda s názvem - První pomoc s Míšou. Povídání vedla profesionální záchranářka ZZS Zlínského kraje Bc. Blanka Janošová. Hravou formou seznámila žáky s čísly tísňového volání a se základními pravidly při jejich použití.

Povídání vedla profesionální záchranářka ZZS Zlínského kraje Bc. Blanka Janošová


Za pomoci medvídka dětem předvedla zásady první pomoci a vysvětlila jim, jak se v případě nenadálé krizové situace mají zachovat. Na závěr žáci dostali reflexní přívěsky, aby si pamatovali, že je zdraví nejdůležitější a správnou prevencí si mohou svůj život zachránit. Dětem se hodina se záchranářkou velmi líbila.

 

Mgr. Romana Vítková

 

-tz-

 

 

 

 reklama