Reklama

24. 02. 2020

Dnes má svátek: Matěj
středa, 14 listopad 2018 09:04

Děti ve školce přivítaly svatého Martina

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Zahrada valašskokloboucké mateřské školy se v pondělí 12.11.2018 zaplnila veselým dětským smíchem a také bílými papírovými vločkami, které symbolizovaly sněhovou nadílku.


Ve školce totiž nastal netrpělivě očekávaný den, kdy měl mezi děti zavítat svatý Martin na pověstném bílém koni. Ve třídách se pro něj pekly a zdobily perníčky, děti secvičily písničku a paní učitelky zase připravily úkoly, při nichž malí účastníci prokázali svou zručnost a šikovnost. Rodiče si pak s dětmi opekli špekáčky a průvodem s lucerničkami vyprovodili svatého Martina na další cestu.

Další foto najdete ZDE


„Naše velké poděkování za ochotné zajištění příjezdu svatého Martina na koni si zaslouží pan Václav Fiala a jeho rodina. Děti si užily společnosti koníků a mohly se dokonce svézt v jejich sedlech, což pro ně byl úžasný zážitek. Děkujeme také za hojnou účast rodičů a prarodičů a věříme, se že nám podařilo založit novou pěknou tradici, kterou budeme ve školce rádi udržovat. Těšíme se tedy na další podobně příjemné setkání při druhém ročníku,“
uvedla Ivana Sáblíková, ředitelka mateřské školy.

Martinské odpoledne mělo také následující den velmi milý dozvuk. Protože děti napekly opravdu dostatek perníčků, navštívily seniory v domě s pečovatelskou službou a každého podarovaly malým balíčkem. Radost tak mohla být dvojnásobná.

 

-tz-

  

 

 

 

 

reklama