Reklama

21. 10. 2019

Dnes má svátek: Brigita
čtvrtek, 15 listopad 2018 12:23

Přihlaste své výrobky a výpěstky do jarmekových soutěží

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Ozdobou Valašského mikulášského jarmeku se rok co rok stávají tradiční soutěže, v nichž se hodnotí ty nejzdařilejší plody lidské práce na Valašsku.


Také letos mohou sadaři a zahrádkáři přispět s ukázkami své úrody, pekaři se svými voňavými chleby, hospodyňky se svými pečenými pány či domácím kysaným zelím a starostové se mohou pochlubit tou nejlepší slivovicí, která se v jejich obci napálila. O výsledcích některých soutěží bude rozhodovat odborná porota, některé hodnocení bude svěřeno při jarmeku v sobotu 1. prosince porotě návštěvnické.

O najlepší kysané zelé Valašskoklobucka / foto- archiv valasskeklobouky.cz


„Cílem jarmekových soutěží je podpořit hospodyňky a hospodáře v udržování tradic našeho kraje a ve využívání darů, které nám valašská krajina dává. Po dlouhá léta už tak hledáme ta nejpěknější jablíčka, nejchutnější slivovici, nejpěknější figurky pánů pečených z kynutého těsta nebo ten nej recept na zelí, které bude určitě i letos jako křen. Svou oblibu si pomalu získává také novější soutěž pro pekařinky a pekaře, kteří podle svých osvědčených návodů pečou kváskové, žitné, celozrnné, pšeničné i všelijaké jiné domácí chleby. Snad se tedy bude i letos při jarmekových soutěžích na co dívat a co ochutnávat,“
řekla Eva Sáblíková, která má soutěže na starosti.

Pokud doma pečete pány, tradiční pečivo, které dříve na Valašskokloboucku nesmělo chybět v žádné mikulášské nadílce, přispějte svými výrobky do soutěže O najpěknějšího pečeného pána či paní z kynutého těsta. Až tři kusy můžete přinést do sálu TJ Sokol do pátku 30. listopadu do 14 hodin. Stejný termín uzávěrky platí i pro soutěž O najlepší kysané zelé Valašskoklobucka. Pokud se vám letos opravdu podařilo, přineste vzorek v zavařovací sklenici na Kosenku. A při jarmeku nezapomeňte zajít ochutnat a hodnotit.

O najpěknějšího pečeného pána či paní /foto- archiv valasskeklobouky.cz


Pekaři, kteří by rádi přispěli k jarmekové soutěži O najlepší chleba na Valašském mikulášském jarmeku, mohou své doma pečené bochníky přinášet do kulturního domu Klobučan do úterka 27. listopadu. Ovocnáři se zase mohou při soutěži O najpěknější jablíčko krajové či starší odrůdy pochlubit svými letošními výpěstky. Tři nebo čtyři kusy od každé odrůdy by měli doručit do kulturního domu nejpozději do středy 28. listopadu.

Speciální disciplínou je soutěž O najlepší starostovskú slivovicu, než sa napálí nová. Voňavými vzorky ze svých obcí do ní přispívají paní starostky a páni starostové z moravské i slovenské strany státní hranice.

 

Program Valašského mikulášského jarmeku

 

-tz-