Reklama

28. 09. 2021

Dnes má svátek: Václav
pondělí, 03 prosinec 2018 01:10

Adventní poselství

Bez ohledu na počasí, které si dělá zase co chce, je tady advent. Slovo Advent pochází z latinského "adventus", což znamená příchod. Pro křesťany je advent dobou očekávání příchodu Spasitele na svět a také duchovní přípravou na vánoční svátky.


Adventní čas má své zvláštní kouzlo. Všichni se už těšíme na vánoce, doma pečlivě uklízíme, nakupujeme dárky pro své nejbližší, většina z nás nezapomíná ani na některé z řady tradic, které k této době patří – účast na rorátech, výroba adventního věnce, řezání barborek, pečení vánočního cukroví, zdobení bytu jmelím, nadílka od sv. Mikuláše, návštěvy vánočních trhů či třeba rozsvicování vánočních stromků.


Pro nás všechny, věřící i nevěřící, by to mohlo být jedno z nejpěknějších období v roce. Období spojené s radostným očekáváním vánočních svátků, klidem, trochou rozjímání, vzpomínání, návštěvou svých blízkých, ohlédnutím za končícím rokem či třeba modlitbou. Ale zase tak idylické to často není. Jak přibývá adventních nedělí, je stále těžší si najít chvilky klidu či čas na ztišení. Ba naopak, řadu z nás začne ovládat stres. A to není dobře. Vždyť letošní advent začal 2. 12. 2018, a to je do Vánoc ještě 22 dní. To je dostatek času na pečení, nakupování i úklid. Tak se nestresujme. A pokud něco nestihneme, tak se přece nic neděje.

Přeji Vám, abyste všechny přípravy zvládly bez zbytečné nervozity, abyste si i se svou rodinou dopřáli co nejvíce adventního klidu, pokoje a úsměvů na tváři.


Přeji Vám krásný, pěkně prožitý advent a požehnané svátky vánoční.

 

Slávek Floreš SD