Vytisknout tuto stránku
pondělí, 03 prosinec 2018 17:22

Jarmek děkuje návštěvníkům, účinkujícím i pomocníkům

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Sedmadvacátý Valašský mikulášský jarmek je za námi. V sobotu 1. prosince ve Valašských Kloboukách přivítal tisíce návštěvníků, kteří přišli za tradicemi, řemesly, trhem, hudbou, soutěžemi a v neposlední řadě také dobrým jídlem a pitím.


Kdo měl štěstí, mohl se na chvilku zastavit se svatým Mikulášem, který dobrotivě poděloval děti a prohovořil i s dospělými. Jeho čertovští kolegové mezitím neztráceli čas a za vytrvalého řinčení zvonců prověřovali, jestli někdo z kolemjdoucích náhodou nemá černé svědomí.

Valašský mikulášský jarmek 1.12.2018 /foto -Lenka Zvonková


„Letošní jarmek byl krásný a naplněný adventní náladou. Sněhové vločky, které se v průběhu začaly snášet z oblohy, atmosféru ještě podpořily, a tak už zbývalo jen načerpat příjemné zážitky při návštěvě bohatého jarmekového programu. Všem pořadatelům, účinkujícím, pomocníkům a dobrovolníkům za jejich ochotně nabídnutou pomocnou ruku a účast srdečně děkuji,“
pověděla předsedkyně organizačního výboru Pavlína Žídková. „Poděkování patří také sponzorům, partnerům a spolupracujícím spolkům a obzvlášť velký dík směřuje městu Valašské Klobouky a jeho organizacím, bez jejichž záštity a podpory by nebylo v našich silách jarmek v takovéto podobě uspořádat,“ dodala.

Poděkování za přízeň pak patří všem návštěvníkům, kteří do Valašských Klobouk o mikulášské sobotě zavítali. Pokud při návštěvě objektů s jarmekovým programem přispěli do benefičních pokladniček, může je těšit, že podpořili následující projekty a cíle pořádajících spolků:

  • cíl spolku Valašský jarmek, kterým je projekt Cestičky k domovu - jarmeková školička lidových řemesel a zvyků pro děti,
  • cíl ZO ČSOP Kosenka, který má zajistit sochu kosáka a základnu ČSOP Kosenka,
  • cíl Muzejního spolku ve Valašských Kloboukách, kterým je vydání 19. vlastivědných kapitol z Valašskokloboucka,
  • cíl TJ Sokol Valašské Klobouky, a sice provoz a údržbu zařízení TJ Sokol Valašské Klobouky,
  • cíl Národopisného spolku Klobučan, který plánuje program k oslavám 25 let Klobučánku,
  • cíl Klubu seniorů Valašské Klobouky, jímž je podpora a rozvoj volnočasových aktivit seniorů,
  • cíl Nadace Jana Pivečky Slavičín, který přispěje na provoz a údržbu roubeného domu čp. 7 užívaného pro projekty zaměřené na zachování kulturních tradic a starých řemesel,
  • cíl Gymnázia Valašské Klobouky, a to propagaci školy, studentských akcí a pořízení vybavení pro žáky Gymnázia Valašské Klobouky.

Valašský mikulášský jarmek 1.12.2018 /foto -Lenka Zvonková
další foto najdete ZDE


„Valašský mikulášský jarmek, to jsou tradice, které patří k našemu kraji, a lidé, kteří je zachovávají, udržují a podporují. Právě díky tomuto propojení je jarmek takový, jaký je,“ uzavřela s poděkováním Pavlína Žídková a všechny pozvala na příští ročník, který připadá na sobotu 30. listopadu 2019.

 

Lenka Zvonková
Valašský mikulášský jarmek

 

 

 

reklama