21. 10. 2019

Dnes má svátek: Brigita
středa, 19 prosinec 2018 22:00

Slavičínský War Sports Team - zhodnocení letošního roku

SLAVIČÍN - Závěr roku byl pro War Sports Team ve znamení přípravy na Pražský pohár dětí a mládeže v Kyokushin Karate, který se uskutečnil 8. prosince.

Závodníci navázali na úspěchy z předchozích let, když v sestavách KATA triumfovali hned ve třech kategoriích: Lukáš Hubáček, 1. místo ve smíšené kategorii žáků do 5. Kyu 11–12 let; Matouš Frenzel, 1. místo v kategorii dorostenců do 8. Kyu 13–15 let; David Mikula, 1. místo v kategorii dorostenců do 5. Kyu 13–15 let, ve stejné kategorii obsadil 3. místo i David Janšta. V zápasech KUMITE se našim karatistům už tolik nedařilo. Pouze v kategorii žáků 12–13 let proti sobě nastoupili v boji o třetí místo bratři Michal a David Janštovi. Bratři se v boji vůbec nešetřili, předvedli pěkný zápas, ze kterého nakonec vyšel vítězně Michal. Všem závodníkům patří velká gratulace a dík za vzornou reprezentaci WST a města Slavičín.

Mladí sportovci z War Sports Teamu (foto- Archiv WST)

Za zmínku však stojí i celoroční činnost War Sports Teamu.
V lednu jsme se zúčastnili v krásném prostředí zimních Beskyd soustředění, jež vedl mistr Evropy a několikanásobný šampion Francie Djema Belkhodja. V březnu většina našich karatéků složila zkoušky na vyšší technické stupně.

Po zkouškách následovala příprava na Otevřené mistrovství České republiky, na kterém vybojoval mistrovský titul Stanislav Hlavica a David Mikula obsadil druhé místo. Poslední víkend v květnu proběhlo domácí WST soustředění, tentokrát pod vedením Jana Soukupa. Gloube A. Feitosa, světová hvězda Kyokushin Karate a K1 přijal pozvání na červnové soustředění české organizace a my jsme mohli čerpat zkušenosti přímo od jednoho z nejlepších.

V průběhu letních prázdnin probíhaly společné tréninky s našimi španělskými přáteli Jankou a Rubénem. Se začátkem školního roku pak přišli i noví členové včetně nejmenších dětí ze zájmového kroužku při DDM Slavičín, pro které budou úspěchy starších jistě velkou motivací.

Nákup vybavení a činnost WST Slavičín byla umožněna za finanční podpory města Slavičín.