Reklama

26. 01. 2021

Dnes má svátek: Zora
pátek, 28 prosinec 2018 11:41

Štěpánská stovka letos opět s rekordem

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Na druhý svátek vánoční připravilo sportovní sdružení Běhatlon z Valašských Klobouk již třetí ročník běžeckého happeningu pod názvem „Štěpánská stovka“.


„Jedná se o nesoutěžní hodinový běh, v němž je hlavní motivací všech zúčastněných společně naběhat co nejvíce kilometrů,“ uvedl jeden z hlavních organizátorů akce Mgr. Jiří Dohnal. V každém ze dvou uplynulých ročníků se přepisoval rekord v podobě absolutního součtu uběhnutých kilometrů.Letos se všem přítomným běžcům opět podařilo posunout celkové maximum na 225 kilometrů, což při počtu 36 aktivních účastníků odpovídá více než šesti kilometrům na jednoho. Organizátory akce potěšila i aktivní účast dětí a mládeže, pro které je kondiční hodinový běh velkou sportovní i morální výzvou. „V doprovodu starších a běžecky zkušenějších sportovců se někteří nechali strhnout k obdivuhodným výkonům, jako například druhák Martínek Kocourek se svými 8,5 kilometry nebo osmačka Tereza Martinková, která zvládla přes 10 kilometrů,“ pochválil Dohnal.

Štěpánská stovka 26.12.2018 (foto- Jiří Pecha)
další foto ZDE

 

Štěpánská stovka však není pouze o kilometrech a rekordech. „Především chceme nabídnout lidem z blízkého okolí možnost časově a finančně nenáročného aktivního vyžití přes vánoční svátky. Této možnosti opět využili lidé napříč generacemi i výkonnostním spektrem. Máme radost, když si přijdou společně zaběhat celé rodiny a Štěpánská stovka se posune i do roviny společenské záležitosti. Také chceme navázat na léta zapomenutou tradici zdejšího lyžařského oddílu, který v osmdesátých letech organizoval akci s obdobnou myšlenkou pod názvem 100 x 1 kilometr. Dobré myšlenky je potřeba podpořit a nenechat zapadnout,“ uvedl Dohnal.

Organizátoři oddílu Běhatlon, který funguje pod záštitou Orla Valašské Klobouky, chtějí závěrem poděkovat všem zapojeným běžcům a sponzorům, jejichž dobrovolné příspěvky pomohou v létě dětem z oddílu uspořádat několikadenní sportovní soustředění.

Za Běhatlon Valašské Klobouky Mgr. Jiří Dohnal
Foto- Jiří Pecha