Reklama

28. 09. 2021

Dnes má svátek: Václav
pondělí, 07 leden 2019 17:22

Zimní sporty mají ve Valašských Kloboukách zelenou

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Počasí se od začátku roku přiklání na stranu milovníků zimních sportů, a tak si mohou všichni příznivci lyžování i bruslení chystat výbavu. Ve Valašských Kloboukách a okolí jsou aktuální sněhové podmínky výborné, takže byly upraveny běžecké stopy, v provozu je dětský vlek a připravují se kluziště.


„V pondělí byla strojově upravena šestikilometrová stopa k lačnovským rybníkům a hřebenová trasa z Královce na Končitou bude hotová v úterý. Na fotbalovém stadionu už také vznikly okruhy pro kondiční trénink i výuku prvních metrů na běžkách. Letošní novinkou jsou terénní výjezdy, které sportovcům pohyb v areálu jistě zpestří,“ uvedl místostarosta Karel Ptáček.

                        Běžecké stopy k lačnovským rybníkům jsou připraveny


Díky mrazům se rovněž může začít pracovat na ledových plochách. „Na asfaltovém hřišti pod sídlištěm Palackého vznikne led pro bruslaře už v pondělí v noci. S jeho nástřikem nám vypomohou kloboučtí dobrovolní hasiči. V úterý se pak pustíme do přípravy kluziště přímo v centru města na Masarykově náměstí,“ prozradil místostarosta.

Na fotbalovém stadionu vznikly tréninkové okruhy pro běžkaře

 
Od minulého týdne je také spuštěn dětský lyžařský vlek na louce u polikliniky. Malí lyžaři zde mohou své dovednosti trénovat ve všedních dnech vždy od 14 do 17 hodin, o víkendu pak v rozšířené provozní době od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin.

Klub lyžařů Valašské Klobouky už postupně upravuje svah (foto- facebook)


Klub lyžařů Valašské Klobouky už postupně upravuje svah na Pechancových lúkách a za příznivých sněhových podmínek oznámí spuštění lyžařského vleku.

 

-tz-

 

 

 

reklama