Reklama

25. 01. 2021

Dnes má svátek: Miloš
úterý, 08 leden 2019 09:19

Monopol ČD v kraji končí. Vlaky z Bylnice na Vsetín bude provozovat společnost ARRIVA vlaky

ZLÍNSKÝ KRAJ - Záměr uzavřít smlouvy s dvěma dopravci, kteří budou od 15. prosince letošního roku zajišťovat veřejnou drážní dopravu ve Zlínském kraji, schválili krajští radní a 7.1.2019 mu dalo zelenou také krajské zastupitelstvo. Jde o společnosti České dráhy a ARRIVA vlaky.


„Vzhledem k tomu, že nám koncem letošního roku vyprší stávající smlouva na provoz regionální drážní dopravy ve Zlínském kraji, vstoupili jsme vloni do jednání se zájemci o provozování této dopravy pro další období. Vzhledem k časové náročnosti veřejné soutěže a vzhledem k očekávané modernizaci a elektrizaci trati Vizovice – Zlín – Otrokovice jsme zvolili formu přímého zadání, což nám umožňuje platná legislativa. Z důvodu již zmiňované modernizace trati č. 331 jsme navíc kraj rozdělili do tří provozně ucelených souborů. Relevantní zájem projevili čtyři dopravci: České dráhy a. s., ARRIVA vlaky s. r. o., LEO Express Tenders s. r. o. a REGIOJET a. s. Po dobu několika měsíců jsme s nimi intenzivně jednali a závěrečné konzultace pak do konce listopadu vedli s prvními dvěma jmenovanými (přičemž ARRIVA vlaky se spojila s LEO Express Tenders). S těmito dvěma společnostmi - ČD a ARRIVA vlaky - jsme se také nakonec rozhodli uzavřít smlouvy, neboť pro jednotlivé provozní soubory předložily nejnižší nabídkové ceny a zároveň splnily námi stanovené standardy a požadavky, co do kvality vozidel i kvality poskytovaných služeb ve vlacích, stanicích a zastávkách. Uzavření konečného znění smluv proběhne začátkem března.“ informoval Pavel Botek, náměstek hejtmana Zlínského kraje, zodpovědný za oblast dopravy s tím, že po dvou letech dojde ke zhodnocení stavu a objem objednávané dopravy může být upravován až o 25 procent.


Kraj uzavře nové smlouvy s dopravci na železnici, budou
jimi České dráhy a ARRIVA vlaky (foto-Jiří Balát)Provozní soubor A (nezávislá trakce)

linky Otrokovice – Zlín – Vizovice, Kroměříž – Zlín – Vizovice, Veselí nad Moravou – Otrokovice – Zlín, Přerov – Zlín

Dopravce:České dráhy a.s.
Doba trvání: 2019 – 2023 (4 roky)
Roční výkon:811 497 vlkm (z toho pro území Zlínského kraje 775 390 vlkm)

------------------------------------------------------------

Provozní soubor B (nezávislá trakce)
linky Rožnov pod Radhoštěm – Vsetín – Bylnice, Vsetín – Velké Karlovice, Staré Město u Uherského Hradiště – Uherský Brod – Bylnice, Uherský Brod/Újezdec – Luhačovice

Dopravce:ARRIVA vlaky s.r.o.
Doba trvání: 2019 – 2029 (10 let)
Roční výkon:1 869 282 vlkm (z toho pro území Zlínského kraje 1 859 583 vlkm)

 

Pozn.: vlkm = vlakový kilometr

 

-tz-

 

 

 

reklama