Reklama

28. 09. 2021

Dnes má svátek: Václav
pátek, 11 leden 2019 12:01

Informace pro běžkaře a lyžaře

VALAŠSKO - Přinášíme informace, kde si běžkaři a lyžaři užijí zimních radovánek.


Jestřabí - Štítná - Popov
Dne 10.1.2019 projety následující trasy pro běžkaře
1. okruh Jestřabí hřiště
2. za značkou Jestřabí, směr TVD
3. Jestřabí za obchodem směr Popov vlakové nádraží
4. okruh Popov u cesty směr Štítna
5. Jestřabí za lávkou směr Bohuslavice ," popsal upravene trasy Václav Králík z firmy VAMAK Jestřabí, který připravuje stopy pro běžkaře.

Strojově upravená trasa Popov-Štítná, okruh Jestřabí hřiště

 

Štítná nad Vláří
Lyžařsky areál Štítná nad Vláří
Další info ZDE

 Večerní lyžování na štítenském vleku

 

Brumov-Bylnice
Dětský lyžařský vlek
Další info  ZDE

Pro běžkaře je strojově upravena stopa za bylnickou pilou a z ní je možné navázat na stopu Štítná -  Popov a dále.


Běžecký okruh za bylnickou pilou (foto- Stanislav Floreš, NVi)

 

Vršatecká magistrála
Trať z Brumova od kostela k Holého vrchu směr Vršatec je v dobrém stavu, jen u odpočívadla (v místě, kde se kříží cesta z Nedašova směrem dolů k Sidonii) je směrem k hranici zničená od traktoru.

Vršatecká magistrála (foto - Klobučané společně)

 

Běžkama na pozorovatelnu Durch
Dnes 11.1.2019 v poledne byla dokončena úprava běžkařské trati z Královce po hřebenu směr Končitá. Bohužel, stopa kvůli popadaným stromům končí za pozorovatelnou Durch před Požárem. I tak jsou ale podmínky přímo báječné a je to nejlepší pozvánka na nadcházející víkend. Takže neváhejte a hurá do přírody, ať už na běžkách, nebo po vlastních.
Běžkama na pozorovatelnu Durch (foto - Klobučané společně)

 
Kaňůr
Lyžařský oddíl Brumov-Bylnice oznamuje, že jsou výborné sněhové podmínky na Kaňůru. Sjezdovku Kaňůr najdete v Bílých Karpatech poblíž bývalého hraničního přechodu Nedašova Lhota - Červený Kameň, na slovenské straně. Celková délka vleků je asi 1150 m. Přírodní upravený sníh. Další info  ZDE

Kaňůr


Valašské Klobouky
Po vydateném sněžení byla ve čtvrtek 10. ledna opět strojově upravena šestikilometrová běžecká trasa z Valašských Klobouk k lačnovským rybníkům. Na fotbalovém stadionu jsou pak obnoveny oba tréninkové okruhy.

 Strojově upravena šestikilometrová běžecká trasa z Val. Klobouk k lačnovským rybníkům.

 

Vlek na Pechancových lúkách
Výborné sněhové podmínky dovolují zahájit letošní valašskoklobouckou lyžařskou sezónu. Areál sjezdovky na Pechancových lúkách přivítá první lyžaře už v pátek 11. ledna odpoledne. O víkendu bude vlek v provozu od 9 do 17 hodin, v týdnu pojede ve středu a v pátek vždy v době od 14 do 17 hodin. Ve středu, v pátek a v sobotu nabídne také večerní lyžování, a to v době od 17 do 20 hodin. Svah je upravován rolbou a na večerní lyžování je osvětlen. U spodní stanice vleku je návštěvníkům po celou provozní dobu k dispozici vytápěná chata s možností občerstvení. Provozovatelem vleku je Klub lyžařů Valašské Klobouky, který také bude aktuální informace o provozu na sjezdovce v dalších dnech zveřejňovat ZDE

 
-tz-

 

 

 

reklama