Vytisknout tuto stránku
pátek, 01 únor 2019 17:09

Budou zrušeny dálkové linky do Brna?

SLAVIČÍN-  Páteční porada starostů jižního Valašska přinesla jednoznačný verdikt. „Odmítáme kroky Zlínského kraje, který na příští rok hodlá zrušit dálkové linky z celého regionu vedoucí do Brna,“ uvedl starosta Slavičína Tomáš Chmela. Jak dále uvedl, „tyto spoje zajišťují dojížďku do škol i vzdálenějších zaměstnání a mnozí lidé s nimi cestují také za specializovanými lékaři.“

 
„Tak masivní rušení spojů náš region nepamatuje,“ uvedl v reakci na tuto informaci starosta Vlachovic Zdeněk Hověžák. Přímý a denně jedoucí vlakový spoj z Bylnice do Brna již jezdí minimálně sto let a autobusová linka Valašské Klobouky – Brno slouží občanům minimálně půlstoletí. Pro Slavičín a okolní obce je to tedy nenahraditelná ztráta. „Bohužel mi zcela chyběly důkladné konzultace mezi krajem a obcemi, pro naše občany je velkým zásahem do kvality života našich občanů“, doplnila starostka Eliška Olšáková z Valašských Klobouk.

Prohlášení starostů (zdroj: Mgr. Tomáš Chmela, starosta Slavičína)

 

Starostové ze Slavičínska proto dnes sepsali výzvu, kterou adresují vedení kraje. Očekávají, že záměr zrušit přímé dálkové spojení regionu s Brnem je spíše administrativní chybou a žádají její odstranění tak, aby linky, které jsou provozovány v tomto kalendářním roce, zůstaly i v příštím roce beze změn.

 

-tz-

 

 reklama