Reklama

28. 09. 2021

Dnes má svátek: Václav
úterý, 12 únor 2019 09:53

Zajištění nebezpečného červeného fosforu v Sidonii

BRUMOV-BYLNICE, SIDONIE - Téměř 10 kilogramů velmi nebezpečné látky v podobě červeného fosforu zajistili zaměstnanci Celního úřadu pro Zlínský kraj během své kontrolní činosti v prvním únorovém týdnu v katastru osady Sidonie.

 

Téměř 10 kilogramů velmi nebezpečné látky červeného fosforu
(foto- Celní úřad pro Zlínský kraj)


,,Na základě nevěrohodného vysvětlení řidiče osobního vozidla přepravujího rizikovou chemikálii, a s ohledem na její značné množství, byl případ postoupen PČR k dalšímu šetření. Červený fosfor je velmi často zneužíván k výrobě metamfetaminu, v daném případě by bylo možné s použitím přepravovaného možství vyrobit až 30 kilogramů nebezpečné drogy (v případě prodeje OPL na černém trhu by se jednalo o částku v řádech několika milionů korun)," uvedl por. Mgr. Dušan Janiš, tiskový mluvčí Celního úřadu pro Zlínský kraj.

Téměř 10 kilogramů velmi nebezpečné látky červeného fosforu
(foto- Celní úřad pro Zlínský kraj)


Legální použití dané chemikálie je ve značném nepoměru k jeho nelegálnímu využití v rámci celé ČR, proto věnuje celní správa této komoditě zvýšenou pozornost.


K dalšímu záchytu OPL ještě téhož dne došlo v katastru obce Vsetín, kdy bylo při kontrole osobního vozidla nalezeno 5,4 gramů sušené houby s halucinogenními účinky. Mladistvý řidič se současně přiznal k podmíněnému trestu za řízení vozidla pod vlivem omamných látek.

 

-tz-

 

 reklama