Reklama

26. 01. 2021

Dnes má svátek: Zora
středa, 13 únor 2019 22:27

Hejtman a starosta se při jednání shodli na nutnosti obchvatu Luhačovic

LUHAČOVICE - Na pracovní setkání se starostou města zavítal do Luhačovic 13. února hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Se starostou Marianem Ležákem se setkali v příjemném prostředí hotelu Radun.


„Pozval jsem pana hejtmana, abychom projednali zásadní otázku vybudování silničního obchvatu, který by odvedl tranzitní dopravu z centra Luhačovic. Výstavba obchvatu se začala připravovat už před více než třemi desítkami let, ale bohužel se tehdy nakonec nerealizovala. Přitom provoz stále narůstá a přes nejkrásnější moravské lázně tak jezdí denně tisíce aut včetně kamionů. Vybudování obchvatu samozřejmě ale nedokážeme zafinancovat a realizovat bez pomoci kraje a státu. Jsem přitom přesvědčen, že jedno z nejznámějších a nejkrásnějších míst v kraji i celé republice si takovou podporu zaslouží,“ sdělil starosta Luhačovic Marian Ležák.

Starosta Luhačovic Marian Ležák a Jiří Čunek hejtman Zlínského kraje
(foto- Mgr. Nikola Synek)


Potřeba obchvatu, který by ulevil od exhalací a prašnosti jednomu z turisticky nejnavštěvovanějších destinací Zlínského kraje, hejtman podporuje. „O dopravních problémech Luhačovic jsem dlouhodobě informován. Je naprosto jasné, že mají-li naše největší lázně v kraji zůstat i nadále prosperujícím lázeňským městem, musí být doprava řešena jinak a obchvat se v tuto chvíli jeví jako nejefektivnější řešení,“ řekl hejtman Jiří Čunek. Starosta Ležák postoj hejtmana oceňuje. „Jsem velmi rád, že pan hejtman vyjádřil obchvatu podporu a věřím, že nám to usnadní další kroky, které ve finále povedou k vybudování obchvatu v co nejbližší době,“ uvedl starosta Ležák.


Dalším tématem k jednání byla i budoucnost luhačovické Základní umělecké školy, kde se nejvyšší představitelé města i kraje shodli na nejlepším řešení. „Zásadní je, že ZUŠ chceme v Luhačovicích zachovat v odpovídajících prostorách. Musíme podporovat, aby děti dělaly něco smysluplného, mnohým to obohatí část života, i když třeba ne na profesionální úrovni, ale získají lásku k hudbě a později jsou aktivní v různých amatérských souborech. Vypadá to tak, že se dohodneme s majiteli zámku a škola tam zůstane i v budoucnu,“ vysvětlil hejtman.

Dále hejtman a starosta projednali různá témata, nechyběla ani kultura a cestovní ruch. „Luhačovice mám velmi rád a vnímám je jako významné kulturní a lázeňské centrum. S radostí se zde účastním různých kulturních akcí,“ připomněl Jiří Čunek. „Dokonce mi občané jiných míst v kraji vytýkají, že jsem tu až moc často,“ dodal s úsměvem hejtman. „Jsem velmi potěšen pozitivním a vstřícným přístupem pana hejtmana k Luhačovicím, věřím, že jsme na dobré cestě k vyřešení problémů, které nás dlouhodobě trápí a samozřejmě rádi pana hejtmana v Luhačovicích zase přivítáme,“ zhodnotil setkání starosta Luhačovic Marian Ležák.


Další informace k možné realizaci obchvatu Luhačovic sdělí město na tiskové konferenci, která se uskuteční na Luhačovické radnici v pátek 22. února.

 

-tz-