Reklama

25. 09. 2021

Dnes má svátek: Zlata
úterý, 05 březen 2019 15:12

Muž zemřel, lvy policisté zastřelili

ZDĚCHOV - Třiatřicetiletý muž zemřel poté, co na něho zaútočil jeho lev. Aby se mohli policisté dostat k muži, který byl uvnitř objektu se lvy, museli policisté dva lvy zastřelit.

 

ilustrační foto


Dnes v úterý 5.3.2019 v ranních hodinách přijali policisté  na lince 158 oznámení o incidentu mezi lvem a jeho třiatřicetiletým majitelem v objektu ve Zděchově, ve kterém choval dva lvy, přičemž majitel se nacházel stále uvnitř s podezřením na fatální následky. ,,Na místo přijeli odborníci ze ZOO Lešná, se kterými policisté konzultovali další postup. Variant bylo více, ale nakonec jsme společně stanovili nejméně rizikový postup s ohledem na bezpečnost všech zasahujících složek i občanů. Abychom se mohli dostat k muži, který se nacházel uvnitř objektu, bylo nezbytně nutné s ohledem na životy a zdraví zasahujících policistů oba lvy zastřelit. Poté mohla na místo vstoupit lékařka, která konstatovala smrt muže. Byla nařízena soudní pitva, která objasní příčinu úmrtí," uvedla tisková mluvčí zlínské policie mjr. Mgr. Lenka Javorková.

Policisté na místo přivolali rychlou záchrannou službu, místo zapáskovali a okolních pět domů evakuovali. Občané Zděchova byli místním rozhlasem vyrozuměni, že jim nehrozí bezprostřední nebezpečí. ,,Na místě postupně zasahovali policisté z obvodních oddělení ze vsetínského okresu, policisté z prvosledových hlídek s dlouhými zbraněmi a k usmrcení zvířat byli přivoláni policisté ze Zásahové jednotky z Brna, kteří na místo dorazili vrtulníkem s přistáním na místním hřišti.," dodala mluvčí. Na místě pracoval do odpoledních hodin kompletní výjezd vsetínských kriminalistů, který prováděl ohledání místa činu.

Vsetínští kriminalisté budou na případu nadále pracovat. Předmětem dalšího šetření bude mimo jiné zjištění okolností úmrtí majitele lvů.

 

-tz-

 

reklama