Reklama

25. 09. 2021

Dnes má svátek: Zlata
sobota, 09 březen 2019 08:06

Bitvu u Bachmače připomene výstava ve Valašských Kloboukách

VALASSKÉ KLOBOUKY - Výstava bude otevřena ve středu 13. března v 17 hodin v sále Valašskoklobouckého podnikatelského centra. Pro návštěvníky bude připravena krátká přednáška i dokumentární film. Zazní informace také o leginářích z Valašských Klobouk.


Srdečně zveme veřejnost na výstavu uspořádanou k příležitosti bitvy u Bachmače, které se účastnili naši legionáři. Bitva měla za následek prodloužení jejich válečného dobrodružství o další dva roky, tentokráte na drsné ruské Sibiři. Tato událost se nazývá "Sibiřská anabáze".

Výstavu pořádá Jednota Československé obce legionářské Valašské Meziříčí zastoupená Miroslavem Maňasem, který Vás bude historickým programem provázet. Uvidíte bratry legionáře v dobových uniformách. Vedle výstavy fotografií, popisů a map si vyslechnete krátkou přednášku a zhlédnete nový dokumentární film k této problematice. Akce je určena pro všechny, které tato problematika zajímá.


Můžeme se krátce zmínit i o valašskoklobouckých legionářích, které podrobně zkoumáme. Pokud jste měli v rodině nějakého legionáře, budeme rádi, když přinesete nějaké fotografie či dokumenty. Jistě by tato výstava zajímala i školní děti, kteří mají první světovou válku a vznik Československa v osnovách hodin dějepisu. Vstup je zdarma.

 

Miroslav Maňas
Jednota obce legionářské Valašské Meziříčí