Reklama

25. 09. 2021

Dnes má svátek: Zlata
úterý, 12 březen 2019 09:12

Nadace Terezy Maxové finančně podpořila Davida ze Smoliny

SMOLINA - Díky poskytnutí nadačního příspěvku v rámci projektu Comenius Nadace Terezy Maxové dětem mohly být zakoupeny vzdělávací knihy a pohádky. A jelikož se David ve volném čase věnuje kreslení, byly mu prostřednictvím projektu zakoupeny akrylové barvy a plátna.


Cílem projektu Comenius realizovaného Nadací Terezy Maxové dětem za finanční účasti společnosti CTP je podpořit znevýhodněné děti v oblasti vzdělávání a osobního rozvoje. Podpora je určena pro děti ve věku od 6 let, tedy pro žáky základních škol, studenty středních škol a odborných učilišť, případně vysokých škol. Finanční podpora je směřována na doučování, úhradu účasti žáka, studenta na školou organizovaných akcích, nákup speciálních učebních pomůcek nebo psychoterapii.

vzdělávací knihy a pohádky


David se vzdělává již pátým rokem v ZŠ speciální a vyžaduje podporu v oblasti čtení, kterou zvládá globální metodou. Díky poskytnutí nadačního příspěvku v rámci projektu Comenius Nadace Terezy Maxové dětem jsme mohli zakoupit vzdělávací knihy a pohádky, které jsou sestavené na čtení globální metodou. A jelikož se David ve volném čase věnuje kreslení, byly mu prostřednictvím tohoto projektu zakoupeny akrylové barvy a plátna pro jeho výtvarnou tvorbu. Za připomenutí stojí, že v minulém školním roce 2018 – 2019 měl David v okolí svého domova ve Smolině pořádané úspěšné výstavy výtvarných kreseb.

Finanční podpora pro našeho Davida ze Smoliny je velmi důležitá a potřebná pro celý školní rok 2019 – 2020. Děkujeme touto cestou za vstřícnost a finanční podporu Nadaci Terezy Maxové dětem.

Bc. Božena Naňáková, vychovatelka DD ve Smolině

 

 

reklama