Reklama

25. 09. 2021

Dnes má svátek: Zlata
čtvrtek, 21 březen 2019 21:19

4. ročník taneční soutěže O VALAŠSKÝ KLOBOUK 2019

SLAVIČÍN - V neděli 17.3.2019 se ve Slavičíně uskutečnil 4. ročník taneční soutěže O VALAŠSKÝ KLOBOUK 2019.


Letos byla pro pořadatele i soutěžící trošku změna, soutěž se konala ve sportovní hale ve Slavičíně. Téměř 700 děťátek, dětí, i dospěláků se popralo s termínem soutěže, kdy se choreografie teprve dokončují a kostýmy jsou šité horkou jehlou. Taneční styly jako jsou mažoretky, roztleskávačky, art, disco dance, disco show, orientální tance, zumba, hip hop byli rozděleny do téměř 30 kategorií rozdělených do tří bloků. Soutěž je propletena tanečníky napříč celou Moravou. Krom pořádající taneční skupiny ELES Valašské Klobouky, reprezentovali své město Slavičín šikovné mažoretky a roztleskávačky ze ZŠ Slavičín, dále Horní Lideč, Valašské Meziříčí, Zlín, Otrokovice, Kroměříž, Frýdek Mýstek, Lipník nad Bečvou, Kolín.

 

4. ročník taneční soutěže O VALAŠSKÝ KLOBOUK 2019


Letos putuje na celý rok symbolický dřevěný valašský klobouk do Lipníku nad Bečvou. Velká gratulace. Na skvělé atmosféře celého dne se podepsali taky porotci. Jména jako Monika Kandrová, Aneta Kynclová, Dorota Voráčová, Patrik Ulman (Mistr Evropy, Mistr Republiky, Vícemistr světa v Electric Boogie, finalista TV show Talent mánie Finalista německé TV show Das supertalent) a František Krejčiřík - zvučná jména v tanečním světě.


Atmosféra, která se nesla v hale i kolem ní po celý den byla sluneční. Rivalita mezi týmy ? Vždyť když se po několikáté takhle na Valachoch potkáme, tak je to spíš rodinné setkání J i když každý v koutku srdíčka touží po medaile a nejlíp po té zlaté. První místa ve všech kategoriích byla opravdu sladká. Soutěžící si odnesli diplom, medaile a pravý valašský frgál. I taková maličkost potěší srdíčko. Skvělou atmosféru jsme si tak navzájem vytvořili všichni. Všichni, kteří jsme soutěžili, všichni, kteří jsme děti podporovali a vodili je na tréninky, všichni co z plného hrdla fandili, kteří soutěž organizovali, vy kteří jste nám poskytli prostory, vy kteří jste jakkoliv tak velkou, úžasnou akci podpořili.
To se těžko popisuje, to chce zažít........

4. ročník taneční soutěže O VALAŠSKÝ KLOBOUK 2019
(foto- Dan Strnad)


A to, že se akce povedla vyjadřují tyto slova od jedné účastnice soutěže:
„Vážíme si lidí, kteří ve svém volném čase, který ukrádají rodině a blízkým, bez nároku na finanční zisk, se zapojí do takové organizace soutěže, která není vůbec jednoduchá. Všem zúčastněným nikdy nelze kápnout do jejich noty, takže občas je slyšet i negativní projevy. Ale mnozí již nevidí hodiny černé práce příprav a organizování pořadatelství. Mrzí nás, že v hale z úst spíkra soutěže nezaznělo poděkování Vám, protože tu největší medaili byste si zasloužili Vy všichni, co se za pořádající organizací schováváte ... Kolik kroků jste odtančili, než jste připravili skvělý taneční prostor a zázemí , to nelze asi spočítat. Bez Vaší práce bychom nemohli ukázat naši práci na parketu.Hluboký předklon a klobouk dolů, děkujeme za celou osádku Lipníku na d Bečvou, která si tam spořádala své medailové hody, snad je slyšet náš potlesk , díky moc“ ......

Moc děkujeme, bez vás by to nešlo: město Slavičín, město Valašské Klobouky, Zlínský kraj, Nadace Synot, SumiRiko AVS Czech s.r.o., ZUŠ Folklorika, DDM Valašské Klobouky.

Můžeš sedět doma u televize, můžeš sedět u počítače, .. aneboooo můžeš tančit s námi! Už teď se těšíme na vás a na pátý ročník „O VALAŠSKÝ KLOBOUK 2020“.


Pořadatelé z tanečního spolku ELES

 

 

reklama