úterý, 26 březen 2019 09:00

Slawex runners - Ostrov Msport – závod v Trenčíně 24.3.2019

TRENČÍN - Tým Slawex runners nezahálí. I první jarní víkend jsme si šli zazávodit. Tentokrát jsme se vypravili v méně početné sestavičce (Janča - Jana Otavová, Evča - Eva Málková, Hela - Chipacci Hat, Mirča - Mirka Zichová a jediný chlap Ráďa - Radek Milička) směr Trenčín.

Tým Slawex runners

Závody na Slovensku jsme si oblíbili už minulou sezonu. Velká pochvala organizátorům Trenčínské běžecké ligy. Jde vidět, že jsou tady pořád party lidí, kteří běžecké závody organizují pro radost nás běžců a hlavně pro dobrou věc (z každého závodu odvádí část peněz na Světélko naděje). A jak tedy dopadl náš první letošní závod za hranicemi republiky? Skvěle a jak říkali chlapi v cíli: „Baby zo Slavičína cez zimu riadně trénovaly, čo?“

Výsledky běhu na 9km

Chlapi

Ráďa jel jak ďas a pomalu ale jistě se dostává do svého loňského závodního tempa. Šlo poznat, že bojoval jak lev. Důkazem byl okamžitý doping v cíli v podobě hubičky od věrné fanynky Verunky (Veronika Veselá) a následně nezbytná dávka cukříku . Cílovou pásku protnul Ráďa v čase 43:06 a ve své kategorii obsadil 6. místo (z 10ti běžců) – celkově byl 67. ze 149ti běžců.

Dobrá nálada je základ

Ženy

Srandičky před startem rozpumpovaly aj Helu, která kvůli popichování svých parťáků po startovním výstřelu vypálila jak blesk a do cíle se dostala v čase 40:00 a ve své kategorii obsadila 3. místo (ze 17ti) – celkově byla Hela 40. ze 149ti běžců. Mirča se Hely držela zuby nehty a do cíle doběhla chvilku za ní v čase 41:04 a ve své kategorii obsadila 2. místo (z 21 běžkyň) – celkově byla 50. ze 149. Evča s Jančů ještě na pátém kilometru běžely bok po boku (asi si měly toho dost co říct ). Pak si ale Evča řekla „už musím běžet“ a do cíle se dostala v čase 45:51 a ve stejné kategorii jako Mirča dosáhla na 6. místo – celkově pak byla 88. Janča se nám na této trati bohužel trochu potrápila. Zranění se opět ozvalo a bylo potřeba poslechnout své tělo a raději běžet na „IMAGE“. Myslím, že se jí to podařilo naprosto dokonale (důkazem byla i krásná vítězná póza těsně před cílem) a do cíle doběhla v čase 48:09 a ve stejné kategorii jako Hela obsadila 6. místo a celkově byla 103.

Dobrá nálada je základ...

Jediná škoda byla, že se na tomto závodě vyhlašovaly pouze 3 nejrychlejší ženy a nebylo při vyhlašování dělení do kategorií. Celkově v ženách stála Hela na bramboře, obsadila ono neoblíbené 4. místo.

Těšíme se na další běžecký závod (na ten na Slovensku obzvlášť ).