Reklama

25. 09. 2021

Dnes má svátek: Zlata
středa, 27 březen 2019 11:02

ZŠ Nedašov - „Ponožkový den“

NEDAŠOV - „Ponožkový den“ se ve světě oficiálně slaví už od roku 2012. Letos jsme se k němu připojili i my. Ve čtvrtek 21. března jste mohli na ZŠ v Nedašově potkat řadu dětí i učitelů, kteří měli na každé noze jinou ponožku. V rámci výuky předmětů občanská výchova a výchova ke zdraví jsme si s žáky význam tohoto dne vysvětlili.

„Ponožkový den“ se ve světě oficiálně slaví už od roku 2012. Letos jsme se k němu připojili i my. Ve čtvrtek 21. března jste mohli na naší škole potkat řadu dětí i učitelů, kteří měli na každé noze jinou ponožku. V rámci výuky předmětů občanská výchova a výchova ke zdraví jsme si s žáky význam tohoto dne vysvětlili.

O co přesně jde?

Tento den je Světovým dnem Downova syndromu, taky přezdívaný jako „Ponožkový den“. Datum 21. 3. bylo vybráno symbolicky, jelikož je syndrom způsoben trisomií, tedy ztrojením 21. chromozomu. Barevné ponožky nám svým tvarem připomínají chromozomy, které jsou zodpovědné za toto zdravotní postižení. Odlišnost ponožek pak symbolizuje odlišnost lidí s Downovým syndromem od ostatních.

Ponožkovým dnem jsme si vyzkoušeli být taky pár hodin „odlišní“. Snad žáci pochopili, že i děti a dospělí s pomalejším mentálním vývojem jsou součástí naší společnosti. Navíc jsou to lidé s velkým srdcem a radostí ze života. No vážně, kdo z vás je i přes své zdravotní problémy věčně dobře naladěný a usměvavý jako oni?

Mgr. Magdalena Naňáková , Mgr. Dagmar Martinková

Více zde: https://zsnedasov.webnode.cz/products/ponozkovy-den/se ve světě oficiálně slaví už od roku 2012. Letos jsme se k němu připojili i my. Ve čtvrtek 21. března jste mohli na ZŠ Nedašov potkat řadu dětí i učitelů, kteří měli na každé noze jinou ponožku. V rámci výuky předmětů občanská výchova a výchova ke zdraví jsme si s žáky význam tohoto dne vysvětlili.

 

„Ponožkový den“


O co přesně jde?
Tento den je Světovým dnem Downova syndromu, taky přezdívaný jako „Ponožkový den“. Datum 21.3. bylo vybráno symbolicky, jelikož je syndrom způsoben trisomií, tedy ztrojením 21. chromozomu. Barevné ponožky nám svým tvarem připomínají chromozomy, které jsou zodpovědné za toto zdravotní postižení. Odlišnost ponožek pak symbolizuje odlišnost lidí s Downovým syndromem od ostatních.

„Ponožkový den“ (další foto ZDE)


Ponožkovým dnem jsme si vyzkoušeli být taky pár hodin „odlišní“. Snad žáci pochopili, že i děti a dospělí s pomalejším mentálním vývojem jsou součástí naší společnosti. Navíc jsou to lidé s velkým srdcem a radostí ze života. No vážně, kdo z vás je i přes své zdravotní problémy věčně dobře naladěný a usměvavý jako oni?

 

Mgr. Magdalena Naňáková , Mgr. Dagmar Martinková

 

 

reklama