Reklama

25. 09. 2021

Dnes má svátek: Zlata
úterý, 02 duben 2019 07:49

Domov pro seniory Loučka - "Vy rozhodujete, my pomáháme"

LOUČKA - Ve středu 27.3. nám byl od zástupců společnosti Tesco předán šek na 16.000 Kč, který jsme získali účastí v grantovém programu "Vy rozhodujete, my pomáháme". V hlasování veřejnosti se projekt Domova pro seniory Loučka  "Snoezelen pro všechny" umístil na krásném druhém místě. Děkujeme tímto vřele Nadačnímu fondu Tesco a všem hlasujícím zákazníkům. Finanční prostředky budou využity na dobrou věc.

 

Předání šeku na 16.000 Kč od zástupců společnosti Tesco (foto- DZR Loučka)


Cílem projektu je vytvořit v domově místnost založenou na konceptu Snoezelen, ideální místo pro relaxaci, navození psychické pohody a stimulaci všech smyslů. Jedná se o prověřenou terapeutickou metodu, která je vhodná pro všechny věkové kategorie a má pozitivní vliv na psychickou i tělesnou kondici člověka. V lidech probouzí touhu poznávat nové věci, objevovat a zajímat se a to je skvělý způsob, jak získat zájem klientů a naučit se lépe spolupracovat. Projekt je určen, jak pro klienty domova, tak i pro veřejnost, která bude mít možnost navštívit místnost při společných aktivitách.

Předání šeku na 16.000 Kč od zástupců společnosti Tesco (foto- DZR Loučka)

 

Info o programu:
Jednalo se již o 5. ročník úspěšného programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Do programu se svými projekty se mohly přihlásit všechny neziskové a příspěvkové organizace, které se zaměřují na podporu revitalizace prostředí, vzdělávání, zdravého životního stylu, sociálně slabých a znevýhodněných skupin, dětí nebo nezaměstnaných, a to v 90 regionech napříč celou republikou. Každý vítězný projekt získal prostřednictvím Nadačního fondu Tesco finanční příspěvek ve výši 30 000 korun. Finanční podporu získaly i projekty, které se umístí na druhém a třetím místě. V pátém ročníku Tesco rozdělilo přes 5 milionů korun.

 

Ing. Sitko Daniel
vedoucí přímé péče DZR
Domov se zvláštním režimem Loučka

 

 

 

reklama