Reklama

25. 09. 2021

Dnes má svátek: Zlata
pátek, 05 duben 2019 14:58

Kastelán brumovského hradu zve na tradiční akce i novinky jubilejní 20. sezóny

BRUMOV-BYLNICE - 2. dubna se brány hradu Brumova otevřely do jubilejní 20. návštěvní sezony. Ale to letí.


„Praotec“ hradu Jirka Kohoutek se již po léta dívá na „svůj“ hrad seshora a doufám, že spokojeně. Od loňska se realizují opravy dolního hradu s ukončením letos na jaře. Nové vedení radnice oprášilo projekt renovace hlediště v amfiteátru. Máme zažádáno o finance z programu záchrany památek na rozpadávající zdivo dolní brány a horního hradu. Takže když to vyjde tak práce dost.

Letos bychom chtěli, přes probíhající opravy, aby kulturní sezona hradu nebyla nijak ovlivněna, nebo co nejméně. Obnovíme tradiční akce vloni neuskutečněné a hlavně přineseme i něco nového. Za zmínku stojí určitě „nultý ročník“ letního kina na hradě. Bude se jednat o cca 10 představení v letním termínu, vše už se „dopéká“ a brzy vyjde ven kompletní program i s hranými tituly. A když se osvědčí, tak se to v dalším roce ještě „přifoukne“. Též ve sklepních expozicím chystáme změny, každý rok nějakou. Letos chceme otevřít v části sklepení „zážitkovou“ expozici směřovanou k dětem. Věřím, že v dubnu bude hotovo a do slavnostního otevření sezony v květnu bude funkční. Dám vědět, až to bude.

Kastelán brumovského hradu Miroslav Obadal


Z programu hradu v této sezoně se můžete těšit na Valpuržinu noc /úplný obsah a program dám včas na stránky hradu ve známost/, Hradní věž – tradiční slavnostní zahájení sezony, věřím, že Dětský den, Farní den, novinku Svatí Hubert a Florián dětem, divadelní léto /dvě pohádky, Kašpaři s Ting tanglem, Semtamfór s Jak jsem vyhrál válku, MD Zlín se Saturninem/, Pohádkový hrad a věřím, že sezonu ukončíme štrašlivým štrašéním. Termíny akcí a letního kina už se objevují anebo se včas objeví na hradní stránce a v jiných info“kanálech“. Bohužel, v rámci oprav hradu a hlavně i „kruháče“ pod hradem bude cíl mtb závodu Hradní okruh v letním městském areálu za školou. „Tož navrhuju dočasnú změnu názvu na okruh Bazénový“.

Takže... brzy se ozvu s podrobnějšími informacemi včas před každou akcí. Začínáme „Valpurgou“ v pátek, 26. dubna 2019, v 19 hodin.

Těším se, že vyjde počasí hlavně při kulturních akcích a že při nich bude praskat ve spárách.
Kastelán, Miroslav Obadal

 

 

reklama