středa, 24 duben 2019 08:52

Slawex runners - Hložecká 10 v Brumově-Bylnici

BRUMOV-BYLNICE - Co budeme dělat tak o Bílé sobotě? Počasí má být ukázkové tož proč si nezajet přes kopeček do Brumova trocha pozávodit.

Hložecká 10 v Brumově-Bylnici

Někteří z nás tuto trať už běželi, tak se vědělo, že když přežiješ 5km pozvolného stoupání, tak pak už se jenom plachtíš z kopečka a po rovince do cíle. Zázemí moc pěkné, klobásky výborné, pivečko točené...... to je hřích tam nejet. No a tak jsme opět vyrazili reprezentovat náš „našlapaný“ (což si po dnešku jako FÁÁÁÁKT dovolím napsat) tým Slawex runners, tentokrát v pěti lidech (a 2 děti k tomu).

zleva- běžkyně Slawex runners Hela (Chipacci Hat), Mirča (Mirka Zichová)
a Skoupá Vendula, která zatím neběhá za Slawex runners

Bylo to jedním slovem super od samotného příjezdu na místo činu. Nejdřív se zdálo, že nestihneme ani registraci Sárinky a Laurky, ale pořadatelé byli moc ochotní a nakonec se i naše nejmenší běžkyně mohly popasovat s konkurencí. Holčičky dopadly skvěle. Sárinka Chromeková (kategorie 2014 a mladší) zvládla 200metrů dlouhou trať absolvovat úplně celou na svých nožičkách a dokonce na trati i spadla, ale nevzdala to a do cíle si pro krásnou čoko-medaili doběhla. Laurka Zichová (2010 a mladší) si doběhla na trati dlouhé 1km pro krásné 3. místo.

A jak jsme si vedli my dospěláci na 10km dlouhé trati? No jak elitní běžci minimálně. Všichni jsme ze sebe dneska vytřískali maximum což bylo na cílových časech vidět. Jako takové ty řečičky
„Dneska z toho nic nebude“......
“Dneska se necítím“......
“Dneska to s tů elitů asi neklapne“.....
“Nerada běhám po asfaltu“....
“Nerada běhám do kopečka“....
“Nerada běhám z kopečka“...." No šak to znáte .

V pátek jsme omrkli startovní listinu a úplně snili o tom, že to třeba vyjde, že třeba ten co to minule vyhrál, nedorazí.....že třeba když povalíme na krev tak máme šanci na nějaké pěkné umístění....no prostě klasické snění den před závodem . Ale vlastně to vyšlo na 100%. A jak jsme teda dopadli?

Nejlíp z nás do cíle doběhl Pavel Dorušek, který měl před sebou neustále týmovou parťačku Helu Chromekovů a on prý moc ty blondýny před sebů při běhu rád nevidí tak mu Hela dovolila (budeme to nazývat takto, vůbec to nebylo o tom, že Hela už byla na hranici fyzického zhroucení  ji kilák před cílem předběhnout. Mirča Zichová si hlavně chtěla vylepšit čas z minulého roku a to se jí rozhodně povedlo a doběhla chvilku za Helů. Ilča Karlíková málem odjela a propásla její první bednu. A Kuba si prostě běží, jak kdyby to měl na párku a ona je z toho zase bedna.

Výsledky Slawex runners běhu na 10km

Chlapi:
Pavel Dorušek – 45:32 – v kategorii 1. místo (celkem 4 závodníci) – celkově 29. ze 73 běžců
Kuba (Jakub Novák) – 47:39 – v kategorii 3. místo (celkem 3 závodníci) – celkově 37. ze 73 běžců

1. místo v kategorii Master  Pavel Dorušek -  Slawex runners ,
cenu předává starosta Brumova-Bylnice Kamil Macek

Ženy:
Hela (Chipacci Hat) – 45:39 – v kategorii 2. místo (celkem 12 žen) – celkově 30. ze 73 běžců
Mirča (Mirka Zichová) – 46:46 – v kategorii 4. místo (celkem 12 žen) – celkově 35. ze 73 běžců
Ilča (Ilona Karlíková Meislová) – 50:05 – v kategorii 3. místo (celkem 11 žen ) – celkově 46. ze 73 běžců