Reklama

15. 01. 2021

Dnes má svátek: Alice
sobota, 25 květen 2019 21:39

DDM Brumov-Bylnice - BrumByho mažoretky postupují na ME v Maďarsku

BRUMOV-BYLNICE - V sobotu 11. 5. 2019 se děvčata, která navštěvují kroužek mažoretek v DDM Brumov-Bylnice, zúčastnila soutěže International majorettes competition v Dubňanech (Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu).


Po příjezdu jsme se na naše vystoupení pečlivě připravili a nachystali se na nástup. Holky byly malinko nervózní, ale po nástupu na soutěžní plochu to ze všech opadlo a svojí odtančenou sestavou "Králíci z klobouku" ohromily a pobavily diváky i porotu. Porota byla složená z odborníků a lektorů tance pro mažoretky. Do poroty usedla i ředitelka asociace paní Eva Gogolák. Rodiče a příbuzní podporovali a povzbuzovali holky po celou dobu vystoupení.

BrumByho mažoretky (foto- archiv Klára Trčková)


Na Mistrovství České republiky nás reprezentovaly mini mažoretky s choreografií "Králíci z klobouku" v podání E. Vaňková, S. Šánková, A. Červenková, T. Krahulová, S. Slováková, L. Slováčková, L. Juřicová, A. Peclová, V. Křeková, L. Šerá a N. Hrnčiříková. L. Hořáková soutěžila v sólo formaci kategorii kadet baton. E. Vaňková a S. Šánková soutěžily v sólo formaci kategorii děti baton.


Děvčata statečně bojovala a ve veliké konkurenci dosáhla skvělých výsledků. Přesto, že mini mažoretky byly nováčky na soutěži, tak si rovnou vybojovaly postup na Mistrovství Evropy v Maďarsku, které se koná 16. 8. 2019. V Dubňanech se umístily na krásném 5.místě. L. Hořáková se svojí choreografií obsadila 11.místo, E. Vaňková s choreografií "Abracadabraca" skončila na 8.místě a S. Šánková tančila na píseň "Zombie" a obsadila 10.místo.

BrumByho mažoretky v Dubňanech (foto- archiv Klára Trčková)


V závěru bych chtěla děvčatům poděkovat za příjemně strávenou sobotu a super vystoupení, které jsme si všichni moc užili. Věřím, že jsme si domů odvezli spoustu zážitků, rodičům děkuji za skvělou podporu a doprovod a těším se na naši další spolupráci.

Vedoucí kroužku: Klára Trčková