Reklama

20. 01. 2021

Dnes má svátek: Ilona
pátek, 31 květen 2019 17:47

MŠ Jestřabí se zapojila do projektu Klokanovy školky

JESTŘABÍ - Projekt Klokanovy školky se zaměřuje na vzájemné učení pedagogů mateřských škol po celé České republice. Záměrem je vytvoření sítě mateřských škol, které budou centry setkávání a podpory sdílení zkušeností mezi pedagogy. Do projektu se zapojilo již 42 školek ze všech krajů, které se staly Centry kolegiální podpory a jednou z nich je také Mateřská škola Jestřabí, okres Zlín, příspěvková organizace

 

Projekt Klokanovy školky odstartoval v lednu roku 2017 a jeho realizátorem jsou Lužánky – středisko volného času v Brně. Navazuje na úspěšné metodické pomůcky Klokanův kufr a Klokanovy kapsy. Cílem je během následujících čtyř let propojit mateřské školy z celé republiky a vytvořit síť Center kolegiální podpory - mateřských škol, které budou pořádat jednou do měsíce odpolední workshopy pro školky ve svém regionu. Je postaven na výměně zkušeností a postupů se sledováním vývoje dětí v oblastech matematické a čtenářské pregramotnosti a polytechnické výchovy.


Momentálně mají Klokanovy školky za sebou úspěšný start třetí etapy. Ta bude probíhat ve školním roce 2019/2020 a připojilo se do ní dalších 14 školek ze všech regionů. Jednou z nich je také Mateřská škola Jestřabí. „Do projektu Klokanovy školky jsme se přihlásili především proto, abychom prohloubili svoje vědomosti v oblasti poznání a stimulace dítěte. Forma sdílení poznatků pedagogů z různých mateřských škol je tou nejlepší metodou jak si na „ vlastní kůži“ nové věci vyzkoušet a naučit se s nimi pracovat, popisuje svou motivaci ředitelka MŠ Jestřabí Mgr. Kateřina Šuráňová.


Zúčastněné mateřské školy získají možnost setkávání a sdílení zkušeností pedagogů s používáním diagnosticko – intervenčních postupů a pomůcek, inspiraci do výuky, sdílení příkladů dobré praxe, výměnu zkušeností s metodickou pomůckou Klokanův kufr a Klokanovy kapsy i šanci pro vznik a ověření nových pracovních listů navržených přímo mateřskými školami. Vysokou přidanou hodnotou pro všechny přizvané mateřské školy je možnost podpory a konzultací s metodikem projektu, Mgr. Jiřinou Bednářovou, autorkou řady metodických, diagnostických a didaktických materiálů pro práci s předškoláky.

 

-tz-