Reklama

04. 06. 2020

Dnes má svátek: Dalibor
středa, 26 červen 2019 16:17

Mladí zdravotníci z Valašských Klobouk krásné 6. místo na Mistrovství republiky

České Budějovice se staly hostitelským městem sedmého ročníku republikového kola soutěže hlídek mladých zdravotníků.


Klání, které osobně podpořil Marek Jukl, prezident Českého červeného kříže, se konalo ve dnech 21. a 22. června 2019 v lesoparku českobudějovického výstaviště. Do tohoto jihočeského města se sjelo 19 hlídek s 95 mladými zdravotníky, kteří si postup na závěrečnou soutěž museli vybojovat v krajských kolech. Mistrovství republiky rozhodně nebylo procházkou růžovou zahradou.

Mladí zdravotníci z Valašských Klobouk (foto- MS ČČK Val. Klobouky)


Jednotlivá soutěžní stanoviště skýtala opravdu náročné úkoly, jen namátkou poranění sekerou, dvě bezvládná těla na břehu rybníka, výbuch petardy v dlani. Na správné postupy dohlíželi přísní rozhodčí a k tomu celou soutěž zkrápěl déšť. Nic z toho ale nezbránilo klobouckému družstvu ve složení Kristýna Fůsková, Adéla Gašpárková, Gabriela Horáčková, Magdalena Bělašková a Václav Kocourek, aby se s vervou pustilo do boje o co nejlepší umístění, kterým bylo výsledné nádherné šesté místo.

Mladí zdravotníci z Valašských Klobouk (foto- MS ČČK Val. Klobouky)


„V dosavadních sedmi republikových kolech soutěže je to podruhé, co se jí zúčastnily kloboucké děti. V roce 2013 jsme na historicky prvním mistrovství obsadili zlatou příčku. V letošním roce jsme se do nejvyšší soutěže probojovali podruhé a odvážíme si úžasné šesté místo. Jsem hrdá na své svěřence“,
řekla Ludmila Šulcová a dodala, že poděkování patří společnosti Kloboucká lesní za zapůjčení auta, dále Janu Fůskovi a Kristýně Líňové za doprovod.

 

Za MS ČČK Valašské Klobouky
Eva Fialová

 


reklama