Vytisknout tuto stránku
čtvrtek, 11 červenec 2019 18:31

Lenka Ročáková z Brumova-Bylnice soutěží o prestižní titul Žena regionu

Jubilejní 10. ročník veřejně prospěšné soutěže Žena regionu se koná pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Jaroslava Kubery a pod záštitou Asociace krajů ČR v čele s předsedkyní Janou Vildumetzovou.


Celonárodní soutěž ŽENA REGIONU je vyhlašována od roku 2009 a je určena pro všechny ženy, se kterými se denně setkáváme a které mnohdy dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají ostatním a ještě při tom všem zvládají péči o rodinu. Tyto ženy se na Vás neusmívají z obálek módních a lifestylových časopisů, nebo je nenajdete v žebříčku nejbohatších a nejúspěšnějších lidí, ale své bohatství mají někde jinde - rozdávají úsměvy a otevírají svá srdce těm, kteří potřebují jejich pomoc a pozornost. O vítězce rozhoduje veřejnost, hlasovat je možné do 31. srpna.

Lenka Ročáková je hlavním motorem při organizaci akce Charity Jam
(foto- Dan Strnad)

Lenka Ročáková z Brumova-Bylnice (foto- Naše Valašsko info)

 

Lenka Ročáková
Zlínský kraj
Profese: speciální pedagog

Paní Lenka je ženou, která pomáhá dobrovolně rodinám s dětmi a mládeží s postižením jak s mentálním, tak s tělesným. Pečovala společně s rodinou v domácím prostředí o svého tatínka s těžkou nemocí až do jeho úmrtí. Při zaměstnání a velké rodině si dokončila magisterské studium speciální pedagogiky a více než 10 let vyučovala jako speciální učitelka ve speciální škole ve Smolině. Je hlavním motorem při organizaci akce Charity Jam. společně s úžasným týmem. v jejím rodném městě Brumově-Bylnici. Tato akce je závodem na BMX kolech a celý výtěžek z akce putuje postiženým dětem a mládeži na úhradu terapií, rehabilitací a pomůcek, které nehradí zdravotní pojišťovny. Děti s postižením vyhledává již desátým rokem, přičemž pomohla již několika desítkám rodin. O každý životní příběh se zajímá osobně a dokáže každého z nás rodičů podpořit a vyslechnout. Pomáhá také aktivně udržovat bikepark v Brumově a celou skupinu těchto jezdců a dětí se zájmem o tento sport. Dokázala mnoha dětem a rodičům pomoci v jejich tíživé situaci a nezná problém, který nejde vyřešit, na všechno najde radu a pomoc. Při všech těchto aktivitách, se stíhá věnovat i rodině (synové a vnučky), zaměstnání a zájmům, jako například tvoření, četba a cestování.

 

Hlasovat a podpořit Lenku Ročákovou můžete ZDE

 

-tz-
zdroj: zenaregionu.cz

 

reklama