Reklama

17. 01. 2021

Dnes má svátek: Drahoslav
sobota, 20 červenec 2019 09:00

Slavičínským muzeem provázejí místní osobnosti. Třeba starosta nebo vedoucí městské knihovny.

SLAVIČÍN -  Kolikrát se stane, že by Vás po městském muzeu provázel sám starosta? Mockrát asi ne. Ve Slavičíně ale takovou šanci můžete využít už tento víkend. Starosta Tomáš Chmela, člen Klubu přátel historie a autor slavičínské archeologické expozice, bude v muzeu oba dny provázet osobně.


„Moc se těším. Ke Slavičínu a jeho historii mám vztah odmala coby malý kluk a student, kdy jsem se podílel například na archeologických výzkumech v Nevšové,“ zavzpomínal Tomáš Chmela.


Kromě starosty Chmely, budou v muzeu prohlídky zajišťovat další místní osobnosti, například vedoucí městské knihovny Gabriela Klabačková, která si zamluvila všechny červencové čtvrtky a první srpnový. „Vítám snahu starosty o zatraktivnění muzea, je to zajímavý nápad,“ podotkla Gabriela Klabačková.

 

Rozpis služeb


Klub přátel historie Slavičínska pak bude reprezentovat jeho předseda Miroslav Kadlec, který bude aktivní především v srpnu – v muzeu stráví tři páteční termíny a jeden celý víkend. Doplní jej dva odborníci na leteckou bitvu nad Slavičínem, která si v srpnu bude připomínat 75. výročí, historik Ladislav Slámečka a správce muzea Josef Ščuglík. Poslední osobností, jež můžete v muzeu potkat, je slavičínský výtvarník a taktéž člen Klubu přátel historie Slavičínska František Slovák.

Kulomety v muzeu

Motor z německé stíhačky B109 G6 (foto- Městské muzeum Slavičín)


Nevšovští miškáři  (foto- archiv Městské muzeum Slavičín)


Letní provoz slavičínského muzea přináší několik novinek. Bude otevřeno i v pondělí, kdy mají ostatní podobné instituce zavřeno. V expozici návštěvníci objeví i dvojici nových předmětů – letecký kanon pocházející z jednoho ze sestřelených letadel při letecké bitvě v roce 1944 a také originální letecké boty. Oba předměty získalo slavičínské muzeum do svých sbírek v letošním roce.

 

-tz-


reklama