Reklama

23. 01. 2021

Dnes má svátek: Zdeněk
pondělí, 29 červenec 2019 22:08

Ve Smolině cvičili hasiči s kontejnerem nouzového přežití

SMOLINA - Metodické cvičení profesionálních a dobrovolných hasičů bylo zaměřeno na poskytování účinné pomoci při mimořádných událostech, například povodních. Součástí tréninku bylo také zprovoznění kontejneru s nouzovým zázemím.


Ve Smolině na tamní myslivecké střelnici proběhlo ve dnech 11. a 12. července instrukčně metodické cvičení složek Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, který je odborem ochrany obyvatelstva, a JSDH Mirošov jakožto předurčené jednotky pro ochranu obyvatelstva.

Ve Smolině cvičili hasiči s kontejnerem nouzového přežití
(foto- valasskeklobouky.cz)


Obě jednotky hasičů na místě provedly složení a použití mobilního kontejneru nouzového přežití, který má kapacitu 50 osob. Zařízení slouží ke krátkodobému rychlému poskytnutí účinné a neodkladné pomoci obyvatelstvu postiženému mimořádnou událostí. Kontejner může být také využit jako zázemí pro zasahující složky integrovaného záchranného systému při mimořádných událostech.

V průběhu cvičení bylo provedeno školení členů JSDH Mirošov v oblasti zásahu při povodních. Proškolena byla technika stavby stavby protipovodňových hrází a další podrobnosti. Dále se hasiči vzdělávali v tématu práce jednotek požární ochrany na požářišti a rovněž v poskytování předlékařské pomoci.

 

Bc. Petr Hnaníček
oddělení krizového řízení