Reklama

20. 01. 2021

Dnes má svátek: Ilona
úterý, 06 srpen 2019 23:24

Slawex runners - Po menší běžecké dovolené to rozjíždíme naplno

SLAWEX RUNNERS - Po menší běžecké dovolené to zase rozjíždíme naplno. Vyjeli jsme si v sobotu do Trenčína na certifikovanou 10km dlouhou trať v průmyslovém areálu. Tým reprezentovali Radek Milička, Eva Málková, Helena a Sárinka Chromekovy.


Jelikož pořadatelé avizovali, že prvních 125 registrovaných na místě obdrží sportovní vak a dárečky k tomu tak bylo potřeba vyjet už 2hodiny před startem, abychom všechno pěkně stíhali . Si museli říkat, že jak je něco zadarmo, tak aj Slavičín dorazí na čas  Trať byla zcela rovinatá, ale na přímém slunku (které ten den sice moc nepálilo ,ale dusno nám bylo pořádné) a obíhali jsme 1malý a 3velké okruhy.Slawex runners v Trenčíně (foto- Veronika Veselá)


Nejdřív startovaly děti a Sárinka opět nezklamala. Přísný zákaz držení za ruku a tentokrát to Sárinka úplně vyšperkovala, kdy hrdou maminku odeslala úplně na kraj, ať nepřekáží . Závod si užívala skvěle (taky už týden nemluvila o ničem jiném a jediná hra doma byla hra: odstartuj mně to a fandi, běžím do obýváku a zpět…..trénink brala fakt poctivě) a do cíle pro odměny dobíhala s úsměvem na rtu .

V dospělácké kategorii bylo už předem jasné, že tento závod bude opravdu rychlý a že někteří přijeli udělat si vlastně jen osobáček na „desítce“. Nenechali jsme se vystrašit a po startovním výstřelu jsme vypálili, jak kdyby nám šlo o osobáček taky. Hela s Ráďů se drželi pospolu a Evča to jistila kousek za nimi  Na šestém kilometru už si Hela řekla, že stačí, že umístění bude dobré…žádná baba v zádech tak trošku ubere plyn. Ráďu popohnala, ať valí dopředu, že už si poběží na image a tak se Ráďa urputně chopil tahouna týmu a šlo mu to tak skvěle až ho Hela po 300metrech ztratila z dohledu  Nakonec byly výsledné časy a umístění v kategoriích příjemným překvapením a jsme rádi, že se nám podařilo zase nasbírat pár drahocenných bodů do celkového bodování (Hela se po tomto závodě posunula na průběžné první místo v celkovém bodování).

A rada na konec? Chceš běhat rychleji? Běhej bez gatěk.


Výsledky:
Radek Milička (Radek Milička) – 44:07 – 9.místo v kategorii (ze 14), 44.místo (ze 134 běžců)
Helena Chromeková (Chipacci Hat) – 45:07 – 3.místo v kategorii (z 15), 49.místo celkově (ze 134 běžců)
Eva Málková (Eva Málková) – 54:30 – 7.místo v kategorii (ze 14), 104.místo celkově (ze 134 běžců)


VALACHY MAN v Novém Hrozenkově
A protože jsme MULTInadaný tým tak jsme měli svoje zástupce i na pátečním VALACHY MAN v Novém Hrozenkově (2.8.2019). V triatlonu na krátké trati (250m plavání, 12km kolo a 3,6km běh) nás reprezentovali Pavel Dorušek, Mirka a Laurka Zichovy. Jak Mirka sama prezentovali: „S taťků jsme oba totálně zdupali depo, kdy taťka hledal kolo pod jiný číslem a já svoje depo přeběhla o několik metrů. Nakonec ale byl výsledek nad očekávání“ Pavel Dorušek opět nezklamal a vystoupal na nejvyšší metu a získal krásné první místo ve své kategorii. Mirča si každý závod série Valachy tour velmi pochvaluje a je více než jisté že jestli do nás bude hučat eště chvilku, tak příští rok s ní na ten triatlon budeme muset taky .

Pavel Dorušek nezklamal, získal krásné 1. místo ve své kategorii.
(foto- Slawex runners)

 

Výsledky:
Mirka Zichová (Mirka Zichová) – 58:29 – 7.místo v kategorii (ze 49 žen), 8. žena celkově z 89 žen
Pavel Dorušek – 59:05 – 1.místo v kategorii (z 8 mužů), 85. muž celkově z 216 mužů
Laura Zichová – 16:13 – 9.místo z 20 holčiček.

 

 -tz-