Reklama

18. 01. 2021

Dnes má svátek: Vladislav
úterý, 20 srpen 2019 09:15

Šedesátá léta 20. století, až tam sahá historie turnajů v Popově

POPOV – Mužstvo Padělků zvítězilo v 11. ročníku fotbalového turnaje Popovský pouličák. Druhé místo v Popově obsadil celek Horňanska, bronzovou pozici vybojoval tým Dědiny. Padělky tak obhájily zlatou příčku z roku 2018.


Nejlepším turnajovým střelcem byl Josef Maryáš (Padělky). Nejlepším brankářem byl vyhlášený Zdeněk Pinďák (Dědina). Ten byl zároveň také nejstarším hráčem v letošním Popovském pouličáku. ,,Turnaj, který se hrál systémem každý s každým, se zúčastnilo 5 kolektivů. Zápasy se hrály s brankářem a čtyřmi hráči v poli,“ informoval jeden z organizátorů Karel Kamenčák.

Mužstvo Padělků zvítězilo v 11. ročníku fotbalového turnaje Popovský pouličák.
foto- Zuzka Barboříková


Ten také prozradil něco z historie fotbalových turnajů v Popově. ,,První turnaje se u nás hrály už před rokem 1970. Tenkrát v nich bojovalo až sedm mužstev z jednotlivých částí obce. Kritéria jsme dodrželi dodnes. V Popovském pouličáku můžou hrát pouze obyvatelé Popova, nebo rodinní příslušníci občanů z Popova. Atmosféra ze zápasových soubojů se přenáší i do večerního přátelského posezení všech hráčů i diváků. U táboráku a hudby se vždy zpívá a dobrá nálada nechybí až do pozdních nočních hodin,“ uvedl ještě Kamenčák.

 

Mužstvo Ulica ( foto- Zuzka Barboříková)

 

Sestava vítězných Padělků:
Libor Bartozel, Karel Kamenčák, Tobiáš Kamenčák, Lukáš Hrnčiřík, Jiří Machara, Jiří Šuráň, Josef Maryáš, Martin David, Radek Hnilo, Petr Juřenčák.


Lubomír Hotař

 


reklama