Vytisknout tuto stránku
středa, 21 srpen 2019 05:41

Vznikající kaple sv. Ducha v Hrádku u cyklostezky potřebuje střechu

SLAVIČÍN - Tahák pro turisty, místo romantických svateb i duchovního zklidnění. To vše může Slavičín získat výstavbou kaple v Hrádku u cyklostezky, kterou iniciují někteří slavičínští farníci.


Z peněžních darů se doposud podařilo zafinancovat hrubou stavbu, jež je momentálně připravena na osazení střechy. „Velký prostor kaple je otevřen a tedy vystaven nepřízni povětrnostních podmínek. V současné době probíhá sbírka na zhotovení střechy,“ informovala členka spolku pro výstavbu kaple Vlasta Mudráková. Podle ní bude konstrukce střechy zhotovena náročnou technikou z lepených vazníků. „Svým poměrně složitým tvarem bude krásně zapadat do okolní krajiny.“

Jak práce postupovaly......


Bohužel předběžný propočet na zhotovení střechy včetně krytiny, izolace a klempířských prací ukázal, že je potřeba ještě sehnat dva miliony korun. „Práce nelze zadávat etapově, zakázka musí být kompletní. Snažíme se zajistit finanční prostředky pomocí sbírky, která je v podstatě základem pro pokračování dalších prací,“ řekla členka sdružení s tím, že stavba je odkázána na podporu věřících občanů  našeho regionu i mimo něj, dále města, kraje, firem a  soukromých podnikatelů.

 

„Do projektu jsme se pouštěli s vírou a nadšením, že dílo bude sloužit všem, kteří zde v kapli naleznou tolik potřebné zklidnění. Prostor u cyklostezky skýtá pěkné zastavení pro bruslaře a cyklisty, kteří se mohou vydat cyklotrasou přes Šanov až na Slovensko a okruhem zpět na Luhačovice. Rodiče s dětmi a zejména senioři pak mohou spojit vycházku na dětské hřiště a posilovací koutek s posezením u kaple,“ vyjmenovala výhody umístění v Hrádku Vlasta Mudráková.


„Velmi bychom si vážili podpory našeho záměru prostřednictvím finančních příspěvků na sbírkový účet 245743398/0300 nebo hotovostí do pokladny sdružení přes některého z našich členů, abychom mohli v nejbližších letech uskutečnit náš náročný záměr. Je také možné zřídit trvalý příkaz na měsíční příspěvek, který by byl pro nás rovněž vyjádřením podpory,“ doplnila Mudráková.

 

-tz-


reklama