Reklama

10. 08. 2022

Dnes má svátek: Vavřinec
pondělí, 02 září 2019 21:12

SDH Brumov "B" obhájil titul a stává se mistrem prestižní Slovensko-moravské hasičské ligy pro rok 2019

V sobotu se konalo předposlední kolo SMHL na moravské straně a to konkrétně v Nedašove Lhotě. Jak bývá zvykem na Moravě, start na pistol, hadice C42, savice se nesmí dotýkat země.


Díky časové indispozici jsme museli jít na start 31. Před námi šla špička SMHL (Podhorie, Stupné, Zbora, Visolaje, Ďurďové atd.). Do tohoto kola jsme šli s 33-bodovým náskokem na druhé Stupné. S výsledným časem 14:24 (LP 14:14), jsme na soutěži obsadili 3. místo.

SMHL Nedašova Lhota- Brumov B, 31.8.2019 (video- Diana Hajná)

 

Před námi na soutěži skončilo již zmíněné Stupné (1) a Podhorie (2), za námi Zbora (4). U holek vyhrály domácí Lhocanky - gratulujeme. Z našich (a nejen našich) rychlých výpočtů nám vyšlo jediné - MISTŘI. Podařilo se nám obhájit titul a tak jako vloni se už před posledním kolem rozhodlo, že se stáváme mistry Slovensko-moravské hasičské ligy.

Pomalu začaly oslavy...ještě než jsme došli k autu a stihli se převléct už bylo načaté šampáňo, nosily se piva a někteří nám už stihli pogratulovat - děkujeme. Bohužel pro některé (pro většinu  ) naše členy se ve Lhotě konala večer zábava. Ti co byli viděli, ti co ne, si dokážou představit. Zkrátka mnoho zážitků, málo vzpomínek. Osvědčený Valašský trojboj dělá své.

Mladí fanoušci SDH Brumov "B" (foto- Laura Štefíková)


Nedašov

Bývá tradicí, že v neděli se po Lhotě koná soutěž v Nedašově a nebylo tomu jinak ani letos. Toto pro nás bývá jedna z nejnáročnějších soutěží roku. Soutěž není zařazena (naštěstí ) do SMHL, nýbrž do ZLPS. Výsledný čas 15:25 (PP 14:50) s poskládaným týmem, kdy na stroji nám běžel Martin (ze Zbory) na béčkách Martin (z Lidečka) a na rozdělovači Joža (z bývalého áčka) - tímto jim děkujeme. Pohár jsme si z Nedašova neodvezli za to pivo měli dobré, guláš taky..a to nám stačilo.

Nedašov-SDH Brumov B, 1.9.2019 (video- Diana Hajná)

 

V sobotu se koná jedna z nejvelkolepějších soutěží vůbec a zároveň poslední kolo SMHL. Ďurďové. U mužů už jsou karty rozdány za to u žen to bude drama do samého konce. Momentálně o první místo bojují obhájkyně titulu (SDH Nedašova Lhota) s několikanásobnými vítězkami (DHZ Nosice).

SDH Brumov "B" - oslava titulu v prestižní SMHL v roce 2018
(foto- archiv SDH Brumov)


Tímto bychom Vás (kdo nám fandil, držel palce, jakkoliv pomohl) chtěli pozvat na tuto velkolepou soutěž, kde uvidíte přes 120 týmů (na start jdeme 24). ALL STAR SMHL (poskládané mužské a ženské družstvo, kdy členové jsou vybráni ostatními soutěžícími), večer Peter Nagy, moderátor Dano Dangl (Partička). Pro děti (a nejen je) kolotoče, skákací hrad, malování na tvář, dětské vystoupení atd.


PS: Doposud jsme v lize neskončili hůře než na 4. místě (a to "pouze" 2x), z 13 závodů máme tak 217 b., což činí průměrně 16,7 b. na kolo, tak držte palce abychom si bilanci udrželi, ne-li zlepšili.

 

SDH Brumov


reklama