Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
středa, 04 září 2019 21:42

Z Návojné výlet (nejen) pro děti do Vizovic

NÁVOJNÁ - Stalo se již dobrým zvykem, že zastupitelstvo obce Návojná připravuje každoročně v letní měsíce (nejen) pro děti výlet za dobrodružstvím.


Už jsme tak společně navštívili třeba hrad Lukov, hrad Buchlov, zříceninu Starý Světlov nad Provodovem, prožili jsme Honbu za pokladem a mnoho dalšího. Letos byl na pátek 30.08.2019 připraven program pro „účastníky zájezdu“ v malebných Vizovicích. Začali jsme na zámku.

 

Vizovice (foto- Aleš Naňák)


Tam nás čekaly speciální prohlídky: jedna byla určena dětem, druhá těm starším ve skupině. Dospělí pozorně poslouchali paní průvodkyni, ale neuniklo jim, že z dětské prohlídky se čas od času ozve salva smíchu nebo třeba i hudební číslo (tady pozor – své hudební nadání prokázala přímo v zámecké komnatě jedna z šikovných návojských dívek; sice jsem slíbil, že nebudu jmenovat, ale ono by to, Mončo Řeháková, byla škoda :-), byla to paráda!), takže obě prohlídky sklidily úspěch. No a potom se v zámeckém parku soutěžilo.


Bylo potřeba potrápit hlavičky, prověřit přesnost a trpělivost při „střelbě“ na cíl, prokázat umění veršotepectví. Z poslední oblasti nám utkvěl v paměti verš vítězné skupiny, prý: „Navštívili jsme Vizovice, neteče tu slivovice, teď čekáme na odměnu, šak ju máme zaslúženú!“A na odměnu děti nečekaly dlouho. Přímo v zámecké čokoládovně s názvem Čokoládové království čekalo na všechny děti sladké překvapení. Kluci dostali čokoládový míč, děvčata koníka. Ovšem tím naše výletování nekončilo.

Janův hrad (foto- Aleš Naňák)


Po krátkém přesunu autobusem jsme absolvovali výšlap na zříceninu Janova hradu. Trochu jsme se zapotili, ale stálo to za to. Lokalita je to pěkná, klidná a jako stvořená pro další dětské soutěžení. Díky ochotě správců objektu nám bylo umožněno vyjít si i na vyhlídku a pokochat se okolní krajinou. Špekáčky opečené nad ohněm nemohly chybět, takže v podstatě nám nechybělo nic. Opravdu nechybělo, vždyť my jsme se i podělili s hladovými cyklisty, kteří nás těsně před západem slunce u Janova hradu střídali!

 
Velké díky všem, kdo se podíleli na přípravě zájezdu. Speciální poděkování patří „Čokoládovému království“, Spolku Janův hrad Vizovice i správě Zámku Vizovice.

 

-tz-

 

 

reklama