Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
středa, 11 září 2019 00:00

Co byste měli vědět, než se vydáte po stopách dobrého burčáku v Brumově-Bylnici 28.9.

Vážení a milí, abychom zajistili co nejlepší možnou informovanost o prvním Burčákovém pochodu na hrad Brumov, který se bude konat v sobotu 28. září 2019, sepisujeme teorii, praxe pak bude na každém z Vás.Od 15 hodin
budou připraveny všechny burčákové zastávky, první burčáková zastávka bude na brumovském náměstí. Kromě usměvavé obsluhy a dobrého burčáku na Vás bude čekat kvíz. Ten si nezapomeňte vyzvednout, vyplnit jej můžete cestou na hrad a nakonec se zúčastnit soutěže o ceny.

Po vypití burčáku se vydejte směrem k brumovskému muzeu, kde bude vyhlížet druhá burčáková zastávka. Se sklenkou burčáku pak vykročte vstříc otevřeným dveřím muzea, ve kterém bude připravena historická výstava více než 400 žehliček z celého světa. Pro účastníky burčákového pochodu bude v sobotu zpřístupněna zdarma.


Třetí burčáková zastávka je přímo u zajíždějícího sloupku cestou na hrad. Kvíz na chvíli zastrčte do kapsy, abyste se mohli zúčastnit jednoduché, rychlé soutěže. Za její splnění budou odměněni malí i velcí.Tradá na hrad! Konečně čtvrtá burčáková zastávka bude stát na nádvoří samotného hradu. Ochutnejte další vzorek dobrého burčáku, nezapomeňte odpovědět na poslední otázku Burčákového kvízu a odevzdejte ho do krabice na této zastávce. (pro správnou orientaci po cestě sledujte směrové cedule)

Jaké na hradě najdete vyžití?
• budete-li mít náladu pokračovat v procházkách, vydejte se na řízenou prohlídku hradu s panem kastelánem (o těch bude informovat moderátor)
• pro soutěživce bude připraveno “natahování” vína z nádoby do koštýře
• při ochutnávce gastro specialit od slaného po sladké se můžete zaposlouchat do cimbálové muziky Cyril nebo do akusticky podaných známých písní od členů kapely Evolution
• v 19:30 pak nezapomeňte na vyhlášení výherců Burčákového kvízu

Na hradě bude možnost koupit pivo, víno, palačinky a uzeniny. Burčák bude od 20 hodin k zakoupení také v litrových lahvích. Pokud byste na něj zapomněli v sobotu, k sehnání bude také v neděli 29.9. na brumovském náměstí.

Program na hradě bude připraven do 23:00 hodin

Vydejme se všichni společně po stopách dobrého burčáku. Budeme se na Vás těšit v sobotu 28. září od 15 hodin na náměstí, na burčákových zastávkách, v muzeu a především na hradě!

Robert Lysák alias BX Agency za podpory města Brumov-Bylnice, muzea Brumov a brumovského hradu.


www.burcakovyhrad.cz

 

-PR-

 


reklama