Reklama

10. 08. 2022

Dnes má svátek: Vavřinec
neděle, 20 říjen 2019 17:32

Studenti SOŠ Slavičín Častulík a Salvet úspěšní na strojírenském veletrhu v Brně

Svaz strojírenské technologie organizoval u příležitosti Mezinárodního strojírenského veletrhu 2019 v Brně letos již jedenáctý ročník soutěže mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů.


Soutěže se zúčastnilo celkem 157 žáků z 35 středních odborných škol. Studenti SOŠ Slavičín soutěžili ve dvou řídicích systémech, a to Heidenhain (TNC 640) pro technologii frézování, Fanuc (FS 31i- B5) pro technologii soustružení a frézování. Soutěž byla jednokolová a probíhala každý den od pondělí do čtvrtka.

 

David Salvet se umístil na 2. místě, (foto: archiv GJP a SOŠ Slavičín)

 

V systému FANUC se Petr Častulík umístil na 1. místě v konkurenci 24 žáků a v systému HEIDENHAIN se David Salvet umístil na 2. místě v konkurenci 81 žáků. ,,Naše škola jako jediná uspěla na předních příčkách dvou programovacích systémů. Všem studentům, kteří reprezentovali naši školu, děkujeme za vzornou reprezentaci," uvedla Mgr. Libuše Pavelková, ředitelka Gymnázia Jana Pivečky a SOŠ Slavičín. Slavnostní předání cen proběhne v Praze na Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky.

 

-tz-